Квамател — опис противоязвенного препарату

Квамател застосовують при всіх захворюваннях, що супроводжуються підвищеною секрецією шлункового соку. До таких захворювань належать гастрити, гастродуоденіти, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, деякі захворювання стравоходу і підшлункової залози.

Кавамател — препарат, який допоможе шлунку

Квамател належить до групи лікарських препаратів, які називаються блокаторами Н2 рецепторів гістаміну. Біологічно активна речовина і нейромедіатор (речовина, за допомогою якого передаються нервові імпульси) гістамін стимулює секрецію шлункового соку, тому після усунення його дії кількість і кислотність шлункового соку знижуються.

Але це ще не все. Під впливом кваматела збільшується кількість слизу, яка обволікає стінки шлунка і захищає їх від дії шлункового соку. У слизу міститься велика кількість глікопротеїдів і ощелачівающіх речовин, також захищають стінки шлунка. Але головний захист полягає в тому, що в стінках шлунка збільшується кількість біологічно активних речовин простагландинів, активно захищають шлунок від будь-яких негативних впливів.

Простагландини особливо страждають при прийомі нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП), які часто і тривало приймають хворі, які страждають захворюваннями суглобів та хребта. У таких хворих часто розвиваються ерозивно-виразкові процеси в шлунку і дванадцятипалої кишці через придушення функції простагландинів. Блокатори Н1 рецепторів гістаміну, відновлюючи синтез простагландинів, сприяють поліпшенню стану таких хворих.

Квамател сприяє також загоєнню виразок і зупинці шлунково-кишкових кровотеч.

При яких захворюваннях призначають Квамател, і коли він протипоказаний

Виходячи з механізму дії кваматела, його застосовують при багатьох захворюваннях органів травлення, коли потрібно придушення секреції шлункового соку. Але перш ніж його призначити, необхідно обстежити хворого, так як прийом кваматела може маскувати початкові прояви раку шлунка, що буде сприяти його пізнього виявлення.

Лікуванню кавмателом підлягають гастрити з підвищеною секреторною функцією, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, виразкові процеси в шлунку, що розвинулися в результаті стресів і НПЗП, аденома підшлункової залози (вона стимулює секрецію шлункового соку і сприяє розвитку численних виразок в шлунку і дванадцятипалої кишці , такий стан називається синдромом Золлінгера-Еллісона). Особливе значення квамател має для лікування рефлюкс-езофагітом — запальних захворювань стравоходу, викликаних частим закиданням кислого вмісту шлунку в нижні відділи стравоходу. Зменшення кислотності сприяє значному зменшенню запального процесу при цьому захворюванні.

Квамател часто призначають не тільки при загостренні всіх цих захворювань, але і в період ремісії для того, щоб попередити розвиток загострень. З профілактичною метою квамател призначають іноді перед проведенням загального наркозу для того, щоб уникнути випадкового потрапляння кислого вмісту шлунку в дихальні шляхи.

Протипоказаний квамател при підвищеній чутливості організму хворого до його компонентів, під час вагітності та годування дитини груддю, дітям. З обережністю його призначають при тяжких захворюваннях печінки і нирок з порушенням їх функції.

Як правильно приймати і передозування

Дозування і тривалість курсу кваматела призначає лікар. Таблетки приймаються частіше один раз на день, на ніч, не розжовуючи і незалежно від прийому їжі. Іноді призначають двічі на день і в таких випадках його приймають вранці та ввечері. Скасовують квамател поступово, оскільки при різкому перериванні його прийому може розвинутися синдром відміни.

При синдромі Золлінгера-Еллісона квамател призначають через кожні шість годин у дуже великих дозах, підбираючи їх індивідуально відповідно до станом і самопочуттям хворого.

Самостійно приймати квамател небезпечно, так як тривале зниження кислотності шлункового соку може призвести до розвитку інших, не менш небезпечних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Передозування кваматела проявляється у вигляді блювоти, збудження, тремтіння кінцівок і всього тіла, різкого зниження артеріального тиску, яке може призвести до колапсу. У такому разі хворому потрібно негайно викликати швидку допомогу, а поки вона їде, зробити промивання шлунка.

Квамател має ряд побічних дій і це ще одна причина, чому його не можна приймати самостійно. Побічні дії можуть виникати з боку органів травлення, кровообігу, кровотворення, центральної нервової системи, можуть знижуватися зір і слух, розвиватися гормональні порушення, облисіння і так далі.

Квамател — ефективний препарат, але тільки при правильному застосуванні.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.