Квамател міні — допоможе зняти печію

Квамател міні — це лікарський препарат, який можна купити в аптеці без рецептів і приймати при печії. Але якщо печія турбує часто, потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження: тривало приймати квамател міні не варто — так можна пропустити початок серйозного захворювання.

Що таке квамател міні і як він діє

Діючою речовиною кваматела міні, як і просто кваматела, є фамотидин, але в дуже невеликій дозі. Так, Квамател випускається в таблетках по 20 і 40 мг, а квамател міні — по 10 мг. Таблетки вкриті оболонкою світло-рожевого кольору з маркуванням «10» на одному боці.

Квамател міні ставиться до лікарських препаратів — блокаторів гістамінових Н2 рецепторів. Це противиразковий препарат, але застосовується він для зняття симптомів підвищеної кислотності шлункового соку, зокрема печії і кислої відрижки. Так само, як і квамател, Квамател міні блокує гістамінові рецептори в стінці шлунка, в результаті чого зменшується об’єм і кислотність вироблюваного залозистими клітинами шлунка травного соку. Кислотність знижується також за рахунок того, що в соку збільшується кількість гідрокарбонату, що володіє олужнюють властивостями.

Незважаючи на маленьку дозу основної діючої речовини, яка міститься в цьому препараті, Квамател міні володіє і деякими захисними властивостями: він сприяє виробленню шлункового слизу з підвищеним вмістом в ній глікопротеїнів і простагландинів. Все це захищає слизову оболонку шлунка від механічних і хімічних ушкоджень.

Коли і як потрібно приймати

Квамател міні є препаратом безрецептурного відпустки і його можна мати в домашній аптечці. Приймати його можна не тільки хворим, а й здоровим людям, наприклад, після якихось погрішностей в дієті.

При прийомі великої кількості гострої, жирної їжі, концентрованих м’ясних або грибних бульйонів, що надають стимулюючу дію на залози шлунка, в шлунку починає вироблятися більше шлункового соку, в якому міститься багато соляної кислоти і пепсину — кислого ферменту для розщеплення білків. Це може викликати сильну печію, кислу відрижку і болі в шлунку. Для того щоб нейтралізувати кислоту, багато хто приймає соду, але це не найкращий вихід з положення, Квамател міні підійде для таких цілей набагато більше.

Приймають квамател міні по одній (в особливих випадках дві) таблетці, не розжовуючи і запиваючи невеликою кількістю води. Якщо наслідки порушення дієти не проходять протягом двох тижнів, то рекомендується звернутися до лікаря і пройти обстеження. Якщо не брати квамател міні більше двох таблеток поспіль, передозування не буде.

Квамател міні підійде і для хворих, що страждають захворюваннями, пов’язаними з підвищеною кислотністю шлунка. Наприклад, при виразковій хворобі його можна приймати під час ремісії, якщо раптом з’явилася печія. Але якщо печія починає турбувати регулярно, то краще все ж звернутися до лікаря.

У яких випадках квамател міні протипоказаний

Квамател міні має такі ж протипоказання, як і квамател. Він легко всмоктується в кров, проходить через плацентарний бар’єр і виділяється з жіночим молоком, тому його не слід приймати вагітним жінкам і годуючим матерям. Не можна його застосовувати і дітям до 16 років, а також при підвищеній чутливості організму до компонентів цього препарату.

Також з обережністю квамател потрібно застосовувати при тяжких захворюваннях нирок і печінки зі зниженням їх функції. Особливо обережним слід бути хворим на цироз печінки, у яких розвинулися ускладнення з боку головного мозку.

Побічні ефекти

Квамател міні найчастіше прекрасно переноситься без будь-яких побічних ефектів. Тим не менше, потрібно враховувати можливе побічна дія цього препарату. Іноді після прийому кваматела міні можуть з’явитися порушення з боку органів травлення: втрата апетиту, зміни смаку, сухість у роті, нудота, блювання, запор або пронос, болі в шлунку, здуття живота, гострий панкреатит, минущі порушення функції печінки. Іноді з’являються ознаки порушень з боку центральної нервової системи — слабкість, млявість, зниження працездатності, головний біль, запаморочення, шум у вухах, депресії, галюцинації, гострі психози.

У деяких випадках можуть виникнути болі в м’язах і суглобах, сухість шкіри, випадання волосся, порушення серцевого ритму, зміни з боку крові, алергічні реакції негайного й уповільненого типу.

Квамател міні — це препарат для екстреного зняття неприємних симптомів, пов’язаних з підвищеною кислотністю шлункового соку.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.