Квамател і підшлункова залоза — застосування можливе і навіть іноді необхідно

загрузка...

У деяких випадках квамател застосовують для лікування захворювань підшлункової залози, але тільки після попереднього обстеження та виключення важких захворювань, наприклад, раку шлунка або підшлункової залози. Проблема в тому, що квамалел може маскувати симптоми цих захворювань, що не дозволить їх своєчасно виявити.

Як діє квамател

Квамател (основна діюча речовина — фамотидин) є блокатором Н2 рецепторів гістаміну, тоді як гістамін стимулює секрецію шлункового соку. Блокуючи здатність рецепторів сприймати гістамін, квамалел тим самим пригнічує секрецію нових порцій шлункового соки і сприяє зменшенню його кислотності.

Одночасно він стимулює систему захисту слизової оболонки шлунка від дії шлункового соку. У шлунку збільшується вміст слизу, в якій присутній гідрокорбонат і глікопротеїди, ощелачивающие вміст шлунка. Підвищується вміст у стінці шлунка простагландинів, які захищають шлунок від будь-яких впливів і сприяють загоєнню виразок і ерозій, попереджають кровотечі.

Але, як виявилося, цей препарат допомагає не тільки при захворюваннях шлунка.

Квамател і аденома поджедудочной залози

Аденома — це доброякісна пухлина залозистої тканини підшлункової залози, яка продукує додатковий травний (панкреатичний) сік. Виводиться сік підшлункової залози в дванадцятипалу кишку, а з неї із зворотним потоком вмісту кишки може закидати в шлунок. У такому випадку розвивається важке ураження стінок шлунка і дванадцятипалої кишки, яке носить назву синдрому Золлінгера-Еллісона. При цьому на поверхні стінок шлунка і дванадцятипалої кишки з’являються численні виразки.

Синдром Золлінгера-Еллісона — це важке захворювання, яке може протікати з сильними болями. Призначення при цьому кваматела може значно полегшити стан хворих. Доза кваматела при цьому захворюванні підбирається індивідуально. Як правило, вона значно перевищує дози кваматела, які призначають при захворюваннях шлунка. Приймають препарат також частіше, через кожні шість годин.

Квамател і запальні захворювання підшлункової залози

До запальних захворювань підшлункової залози відносяться гострий і хронічний панкреатит. Але, як гострий, так і загострення хронічного панкреатиту, рідко бувають пов’язані з якою-небудь інфекцією. Зазвичай запальні процеси в підшлунковій залозі розвиваються на тлі внутрішньоклітинної активації ферментів підшлункової залози, що призводить до перетравлювання (некрозу) клітин власної тканини цього органу.

Особливо небезпечний гострий панкреатит, при якому відбувається масивний некроз клітин підшлункової залози і процеси відновлення (заміни некротизованих клітин підшлункової залози сполучною тканиною) йдуть з великими труднощами. При загостреннях хронічного панкреатиту відбувається той самий процес, але некроз розвивається повільніше і не так масовано, що дозволяє сполучної тканини замінити зруйновані клітини.

При гострому панкреатиті та загостренні хронічного панкреатиту головним лікувальним заходом є забезпечення повного функціонального спокою підшлунковій залозі, тобто намагаються зробити так, щоб клітини підшлункової залози не виробляли травний (панкреатичний) сік. Для цього хворому призначається лікувальний голод і холод на область підшлункової залози — холод викликає зниження функції клітин підшлункової залози.

З метою максимального зниження функції підшлункової залози призначаються і різні медикаментозні засоби. У тому числі у складі комплексного лікування призначають лікарські препарати — блокатори Н2 рецепторів гістаміну, так як сьогодні встановлено, що ці препарати (наприклад, Квамател) забезпечують функціональний спокій клітин підшлункової залози. Вони блокують дію гістамінзалежну ферментів клітин шлунка і підшлункової залози, що призводить до пригнічення синтезу травних ферментів панкреатичного соку.

На сьогоднішній день найефективнішим блокатором Н2 рецепторів гістаміну є фамотидин та його аналоги, у тому числі квамател. Ці препарати відносяться до третього покоління блокаторів Н2 рецепторів гістаміну, діють більш м’яко і дають менше побічних ефектів. При панкреатитах його призначають тривалими курсами з наступною поступовою відміною, оскільки різка відміна може викликати збільшення шлункової і панкреатичної секреції. Крім того, Квамател стимулює розвиток сполучної тканини на місці некрозу клітин підшлункової залози, тобто володіє ще і відновними властивостями.

При гострих панкреатитах і загостренні хронічних панкреатитів лікування часто починають з внутрішньовенного крапельного введення кваматела, а потім вже, після поліпшення стану хворого переходять на прийом його всередину у вигляді пігулок.

Квамател часто є препаратом вибору при лікуванні гострих і хронічних панкреатитів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.