Курортний роман — як його сприймають чоловіки

На хвилину-другу відірвіться від своїх буденних занять — відверніться від монітора комп’ютера, натисніть кнопку на пульті і вимкніть телевізор з черговим тупуватий серіалом, перестаньте вичитувати дитину-першокласника за те, що він підкладає кнопки на стілець вчительки — закрийте очі, і уявіть собі літній море. Сині хвилі, пестять золотаві піщані пляжі і роздають ляпаси скелястих круч.

Оп’яняючий таємничим ароматом повітря (і нехай позбавлені ліричної жилки циніки твердять, що це банальний запах солоної води) і вітер, який так не схожий на той пронизливий вітер, що підстерігає нас на міських вулицях восени або ранньою весною. Біліли уздовж берегової лінії білі вітрила яхт, що нагадують нам про піратів, першовідкривачів і далеких тропічних островах. Що не піддається підрахунку та осмислення кількість прекрасних і майже оголених жінок, днями лежать на пляжах, а теплими оксамитовими вечорами відправляються, трохи менше оголеними, але не менш прекрасними, в рандеву по курортних містах … Уявили? І після цього ви зможете заперечувати, що в цій атмосфері не можна не втратити голову і не закохуватися кожен день? Двічі, тричі на день?

Так що нема чого дивуватися існуванню цього феномену людських взаємин, відомого під назвою курортний роман. Його виникнення цілком природно, хоча автор і не стверджує, що курортні романи це добре. Але вони існують, і значне число відпочиваючих на морі чоловіків знають про це не з чуток (написати «переважна більшість чоловіків» завадила тверда, нехай і наївна переконаність в чоловічій вірності шлюбним узам). Отже, вашій увазі пропонуються категорії чоловіків, що приїжджають на курорти і потрапляють (в деяких ситуаціях доречніше сказати вплутуватися) в романтичні історії.

Категорія перша — ті, хто відправляються в теплі краї під час законно належного по Трудовому кодексу відпустки зовсім не відпочивати. Для цього типу чоловіків поняття «відпочинок» більшою мірою вміщає в себе перегляд футбольного матчу Ліги Чемпіонів у спортивному барі, виїзд на дачу «на шашлики» або регулярні походи з друзями в сауну. А ось влітку на море вони їдуть виключно за «цим». Чоловіки не завжди і не в усьому позбавлені кмітливості, як думають про них представниці протилежної статі. У цьому випадку ми чудово розуміємо: жінки на курортах не менш схильні до любовних флюїдам, ніж чоловіки. Зрештою, жінки ж теж люди, їм теж хочеться відпочити від накопичених за рік проблем, від буденності, теж хочеться гостроти почуттів і переживань. Так що представники цієї категорії, будь то молоді люди, не пов’язані шлюбними зобов’язаннями, або одружені чоловіки, які прагнуть відпочити від осоружних чоловік, твердо знають, чого хочуть від курортного роману: приємного проведення часу і ніякого головного болю про майбутнє, про можливі зобов’язаннях і всьому такому втім. У цьому сенсі курортний роман — звичайний роман, тільки майже без нервових витрат і без всякого продовження.

Категорія друга — чоловіки, які вирушають «на моря» саме відпочивати, тобто посмажитися на південному сонечку, побултихаться в море, поганяти на аквабайку, зістрибнути з парашутом, сходити в короткий туристичний похід у гори, а після всього цього розслабитися на терасі , попиваючи вино і милуючись заходом. Однак чинити опір горезвісної романтичній атмосфері загальної готовності до любові вони не збираються і в даному випадку багато залежить від обставин. Трапиться так, що курортний роман зав’яжеться — і такі чоловіки не будуть занадто довго роздумувати, перш в цей роман пірнути з головою. На море, влітку, у відпустці такого роду відносини сприймаються легше і простіше, тому навіщо відмовляти собі в задоволенні? — Міркують чоловіки цього типу. Навіть якщо вони невільні, роздирання совісті їх не особливо мучать: це ж курортний роман, який закінчується раз і назавжди одночасно із закінченням відпустки. Ймовірність продовження виникли відносин у цьому випадку невелика, але все-таки вона існує, на відміну від ситуації з першою категорією чоловіків. Адже всяке в житті буває, трапляється, що й родини створюються після зустрічі на курортах.

Категорія третя і остання — чоловіки, що збирають валізи і розсаджують по автобусах, поїздах і літаках, пункт призначення яких «море», з твердим наміром: відпочивати, відпочивати, відпочивати і нічого більше. Тут існує дві своєрідні підкатегорії. По-перше, це чоловіки, загалом і в цілому вписуються в типаж «сором’язливі ботаніки». Це люди, для яких стосунки з жінкою складаються непросто і значать дуже багато чого. Причому справа може бути не тільки в невмінні спілкуватися з жінками або в «непривабливість» таких чоловіків: просто є ще чоловіки, які вважають, що в житті не може бути любов на місяць або на рік, а любов має бути або на тривалий термін або зовсім на все життя. Тому вони насторожено ставляться до спроб жінок зблизитися з ними, а самі, в свою чергу, вельми нерішучі в залицяннях за вподобаною дівчиною. При цьому в переважній більшості випадків такі чоловіки щиро, по-справжньому романтичні, чим і привертають увагу досить великої кількості відпочиваючих жінок.

Другу підкатегорію «строго відпочиваючих» становлять чоловіки одружені або мають постійних супутниць життя, що відрізняються моральною стійкістю і вірою в свої зобов’язання. Такі чоловіки намагаються не звертати уваги на «сторонніх» жінок, а на самі курортні романи дивляться зверхньо як на щось банальне і вульгарне. У жіночому фольклорі такі персонажі отримали прізвисько «стійкі олов’яні солдатики», незаслужено набула іронічний відтінок. Але, як показує практика, випадки потрапляння і таких чоловіків під чари моря, сонця, вина і чарівною відпочиває з сонячного Норильська або Магадана аж ніяк не рідкість. І у випадку з цими обома підкатегоріями, «соромливими ботаніками» і «стійкими олов’яними солдатиками» ймовірність переростання курортного роману в тривалі і серйозні відносини найбільш велика. Пояснюється це тим, що ці чоловіки не розкидаються просто так словами і почуттями, так що продовження роману і після завершення опускного сезону тут багато в чому залежить вже від бажання жінки.

Олександр Бабицький

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.