Куріння і годування грудьми — ваш малюк теж курить

Жінки, що кинули палити на час вагітності, можуть розраховувати повернутися до своєї звички після пологів. Це може здаватися дивним і безглуздим, але — некурящим важко зрозуміти, що приємного в цій звичці, а курці вирішують самі. Ніхто не захищає куріння під час періоду лактації, як і куріння взагалі. Якщо хтось питає ради, починати або не починати курити після закінчення вагітності, відповідь буде тільки одна: не починайте. Однак багатьом жінкам може бути корисно дізнатися, що вони можуть годувати дитину, незважаючи на те, що почали курити після пологів — але з цим пов’язані деякі проблеми, хоча і значно менш істотні, ніж при вагітності.

Одна з проблем, пов’язаних з курінням в період годування груддю, полягає у зниженні рівня пролактину в крові — речовини, яка відповідає за вироблення молока. Крім того, у курців мам молоко виходить з соска з великими труднощами, ніж у некурящих. Нарешті, згідно з результатами декількох досліджень, період лактації у жінок, що палять триває менше, ніж у некурящих.

Вплив на дитину

Вчені встановили, що нікотин, що надходить в організм матері під час паління, виводиться з організму, в тому числі, і з молоком. Виходить, що дитина практично п’є нікотин — хоча, звичайно, в дуже низькій концентрації. Пасивне куріння набагато більш небезпечно для дитини — воно може призвести до хронічного бронхіту, астми, та інших порушень. Крім того, у дітей, які пасивно курять з перших тижнів життя, підвищується ризик синдрому раптової дитячої смерті. (Згідно з деякими даними, цей ризик в сім разів вище, ніж у дітей, які не схильні до пасивному курінню). На щастя, сьогодні все менше дорослих дозволяють собі палити у присутності дитини.

Діти, чиї матері курять в період лактації, частіше страждають від кольок і проявляють спільні ознаки роздратування — це роблять і без того непрості для батьків перші місяці життя дитини ще більш складними.

Крім того, куріння підвищує ризик розвитку у дитини запалення легенів, вушних інфекцій, інфекцій синуса і раку легенів. Зростає ймовірність того, що коли-небудь дитина сама почне курити.

У дітей, яких годували грудьми курящі мами, часто буває знижений рівень.

HDL-холестерину — корисного типу холестерину, який захищає людину від різних серцево-судинних захворювань.

Правила для курців мам:

 • Не паліть у присутності дитини і не дозволяйте цього робити іншим.
 • Намагайтеся зменшувати кількість сигарет, які ви викурюєте щодня.
 • Період напіввиведення нікотину з організму становить дев’яносто п’ять хвилин. Чим більше часу проходить між курінням і годуванням, тим менше нікотину надходить в організм дитини.
 • Курите на вулиці, на балконі; будинку рекомендується палити в закритій кімнаті, яку потім необхідно добре провітрити.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.