Курантил в гінекології: лікуємо запальні процеси

загрузка...

Курантил є одним з найбільш часто вживаних препаратів при вагітності. А ось чи застосовують курантил при лікуванні гінекологічних захворювань? Останнім часом з’явилися роботи, в яких дається обгрунтування застосування куранти і в цій області.

Як діє курантил

Курантил є антиагрегантів, тобто він перешкоджає склеюванню (агрегації) тромбоцитів і утворенню тромбів. Крім того, він є ангіопротектором — покращує роботу кровоносної системи, головним чином, в області дрібних кровоносних судин. Відбувається це за рахунок розширення дрібних артеріол і зниження опору їх стінок кровотоку.

Курантил володіє і ще однією дією — він стимулює синтез в організмі противірусного білка інтерферону і тим самим підвищує опірність організму будь-яким вірусним інфекціям (імуномодулюючу дію).

Запальні захворювання — основа всієї іншої патології в гінекології

Майже вся гінекологічна патологія починається з інфекції. При цьому порушується кровопостачання ураженого органу або тканини, що в свою чергу призводить до змін обміну речовин і формуванню таких небезпечних захворювань, як пухлини (як доброякісні, так і злоякісні) і гормональні захворювання (наприклад, ендометріоз).

Запальні гінекологічні захворювання в останні роки придбали тенденцію до безсимптомному течією. Очевидно, це пов’язано з широким розповсюдженням антибіотиків і схильності жінок до самолікування. В результаті протягом запального процесу швидко «замазується», стає тривалим і непомітним. Як раз такий перебіг і призводить до розвитку численних ускладнень. Запальні захворювання жіночих статевих органів-це основна гінекологічна патологія, яка часто призводить до формування стійкого безпліддя.

Перший фактор хронічного запалення — порушення кровообігу

Більшість збудників інфекційного процесу (віруси, бактерії) мають схильністю до клітин судинної стінки, вони впливають на ці клітини, пошкоджуючи їх мембрани, що сприяє формуванню тромбів. Збудники інфекції сприяють також зниження еластичності і розтяжності стінок дрібних артерій малого тазу, що призводить до застою крові внаслідок утруднення її відтоку з артерій у вени. Сповільнюється весь кровотік в малому тазу, що викликає зміни стінок вен через розростання в них сполучної тканини і втрати еластичності, тобто до формування варикозного розширення виносять вен. Таке порушення мікроциркуляції крові в цілому призводить до підвищення згортання здатності крові.

В результаті недостатнього кровопостачання і порушенні циркуляції крові в осередку запалення з’являється застій крові і формування дрібних тромбів.

Другий фактор хронічного запалення — порушення імунітету

Порушення імунітету — це бич нашого часу. Саме імунітет рятує організм людини від різних інфекцій. Але сьогодні стає все менше механізмів для стимуляції діяльності імунітету, адже він повинен вироблятися в процесі боротьби з інфекцією. А сучасна жінка найчастіше веде малорухливий спосіб життя, рідко буває на свіжому повітрі, а яку інфекцію пригнічує за допомогою антибіотиків.

В результаті імунітет знижується і це дозволяє збудникам інфекції безперешкодно никне в організм, не викликаючи при цьому гострого імунної відповіді, тобто гострого запального процесу, в результаті якого організм позбавляється від інфекції. Таким чином, процес спочатку стає хронічним, протікає непомітно і викликає ускладнення. Деякі хронічні процеси через зниження імунітету, навпаки, протікають важко, з частими рецидивами і насилу піддаються лікуванню

Як діє курантил при хронічних запальних гінекологічних процесах

Курантил в даному випадку призначається з метою профілактики або усунення тромбів при лікуванні найбільш часто зустрічаються гінекологічних захворювань — запальних процесів, міоми матки, ендометріозу. Під дією куранти поліпшується кровотік, текучість крові і знижується схильність крові до тромбоутворення. Все це сприяє кращому постачанню тканин поживними речовинами і киснем.

Відбувається це з одного боку внаслідок розширення дрібних артеріол (поліпшується приплив крові до вогнища запалення), а з іншого — шляхом попередження склеювання тромбоцитів і утворення тромбів. Поліпшення кровообігу призводить до того, що у вогнищі запалення поліпшується обмін речовин і токсичні речовини швидше виводяться з організму. Крім того, з током крові збільшується надходження у вогнище запалення імунних клітин, робота яких стимулюється курантилом. Всі разом сприяє активізації запального процесу і позбавлення від інфекції.

Безумовно, одним курантилом хронічний запальний процес вилікувати неможливо, його призначають у складі комплексного лікування і це здатне значно збільшити його ефективність.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.