Курантил — протипоказання: на що слід звернути особливу увагу

Курантил — лікарський препарат, який розширює коронарні судини, збільшує об’ємну швидкість коронарного кровотоку, поліпшує постачання міокарда киснем і підвищує його толерантність до гіпоксії.

Показання до застосування

В основному курантил застосовують у поєднанні з антикоагулянтами, наприклад, варфарином, для попередження післяопераційних тромбозів (тромбози можуть бути причиною інсультів, інфарктів і легеневої емболії), а також при інфаркті міокарда, порушеннях мозкового кровообігу. Курантил відноситься до класу антиагрегаційних (перешкоджають склеюванню тромбоцитів) коштів (антиагрегантів). У механізмі судинорозширювального дії куранти істотну роль грає посилення утворення аденозину, одного з учасників ауторегуляції коронарного кровотоку (регуляції серцем швидкості протікання крові по його судинах).

Крім того, під впливом куранти поліпшуються реологічні показники (характеристики фізичного стану крові) і функція нирок у хворих на хронічний гломерулонефрит. Курантил також впливає на метаболізм арахідонової кислоти і сприяє збільшенню продукції простацикліну в стінках судин.

За антиагрегационной активності курантил поступається тиклопидин, близький до ацетилсаліцилової кислоти. Разом з тим він краще переноситься, ніж ацетилсаліцилова кислота, не надає ульцерогенної (що викликає виразку шлунку) дії.

Перед застосуванням куранти слід обов’язково проконсультуватися з лікарем. Використовуйте препарат тільки для лікування захворювань і станів, вказаних в інструкції до нього, або за призначенням лікаря. Курантил також можна використовувати в профілактичних цілях для зниження ризику інсульту у хворих з підвищеною ймовірністю утворення тромбів, наприклад, у хворих, які перенесли мікроінсульт (транзиторну ішемічну атаку), інсульт, інфаркт (серцевий напад) або операцію на серці.

Протипоказання

 • поширений атеросклероз коронарних артерій;
 • гострий інфаркт міокарда;
 • декомпенсована серцева недостатність;
 • аритмії;
 • артеріальна гіпотензія;
 • ниркова недостатність;
 • вагітність;
 • підвищена чутливість до курантилом.
 • Спосіб застосування

  Курантил приймають всередину в якості антитромботичного засобу по 0,025 г (25 мг) чотири рази на добу або відповідно до призначення лікаря. Як засіб для лікування стенокардії курантил приймають всередину (натщесерце за 1 годину до їжі, але при розладі шлунка можна приймати під час їжі) по 0,025-0,05 г (1-2 драже по 0,025 г) три рази на день. Дозування визначається захворюванням, індивідуальними особливостями пацієнта і реакцією на терапію. Курс лікування триває від декількох тижнів до декількох місяців. Не припиняйте приймати препарат після появи сприятливих результатів, не проконсультувавшись з лікарем.

  Побічні ефекти

  Нудота, розлад шлунку, блювота, головний біль, тахікардія, діарея, зниження артеріального тиску, загальна слабкість виникають рідко, в основному на початковому етапі терапії, коли організм адаптується до препарату. Якщо який-небудь з цих побічних ефектів з часом не зникає, а лише посилюється, обов’язково зверніться до лікаря. Однак у більшості випадків курантил переноситься добре. В окремих випадках відзначаються також короткочасне почервоніння обличчя (судинорозширювальну дію), почастішання пульсу і алергічний шкірний висип. З боку серцево-судинної системи також зазначаються: прискорене серцебиття, тахікардія, брадикардія, припливи крові до обличчя, синдром коронарного обкрадання, зниження артеріального тиску, тромбоцитопенія, зміна функціональних властивостей тромбоцитів, кровотеча, підвищена кровоточивість. При появі цих симптомів слід якомога швидше звернутися до лікаря.

  Запобіжні заходи

  Перед прийомом куранти повідомте лікаря про індивідуальну непереносимість (якщо така є) і алергіях, а також про серцевих захворюваннях, якими ви страждаєте (наприклад: ішемічної хвороби серця, недавньому інфаркті), а також про низькому кров’яному тиску і печінкової недостатності. При виникненні синдрому коронарного обкрадання для поліпшення внутрішньосерцевої кровотоку показано призначення амінофіліну. Порушення функції печінки та обструкція жовчовивідних шляхів обумовлюють необхідність зменшення дози. Крім того, препарат може викликати запаморочення і порушення координації рухів, тому після прийому препарату забороняється керувати транспортними засобами та іншими складними механізмами, а також займатися будь-якою діяльністю, яка потребує уваги та зосередженості. В період лікування курантилом настійно рекомендується обмежити споживання алкоголю. Якщо вам належить операція (у тому числі стоматологічна), повідомте хірургу про те, що приймаєте курантил. Застосування препарату при вагітності, особливо в другому і третьому триместрах, можливо у випадках крайньої необхідності. Також препарат передається дитині з грудним молоком, тому в період грудного вигодовування він не рекомендований. Для зменшення диспепсичних явищ курантил приймають з молоком. При лікуванні слід уникати вживання натуральних кави та чаю, що послаблюють дію препарату. При парентеральному введенні не слід допускати потрапляння препарату під шкіру (можливо іррітатівное дію). Не можна вводити внутрішньовенно при преколлаптоідном стані і колапсі. Добові дози можуть бути знижені у літніх пацієнтів і при одночасному прийомі з ацетилсаліциловою кислотою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.