Курантил — інструкція: попереджає тромбози

Курантил — інгібітор фосфодіестерази, що підвищує вміст аденозину в плазмі і володіє судинорозширювальними і антиагрегатними властивостями.

Фармакологічні властивості

Курантил є конкурентним інгібітором аденозіндезамінази — ензиму, що розщеплює аденозин, що сприяє підвищенню в міокарді концентрації аденозину, який бере участь в ауторегуляції коронарного кровотоку. Курантил розширює коронарні судини, підвищує об’ємну швидкість коронарного кровотоку, поліпшує постачання міокарда киснем, підвищує його стійкість до гіпоксії. Препарат гальмує агрегацію тромбоцитів і перешкоджає тромбоутворенню. Зазначений ефект, ймовірно, обумовлений стимуляцією синтезу простацикліну та ингибицией біосинтезу тромбоксанов. Курантил покращує кровообіг в колатеральних судинах при порушеннях такого в основних коронарних судинах. Зменшує загальний периферичний судинний опір, незначно знижує системний артеріальний тиск, поліпшує мозковий кровообіг; сприяє поліпшенню функціонального стану нирок при гіомерунонефріте.

Опис лікувальних властивостей препарату

Курантил іноді називають антикоагулянтом, оскільки він запобігає утворенню тромбів. Препарат розширює судини серця і збільшує об’єм і швидкість кровотоку, поліпшує постачання міокарда киснем. Завдяки цьому підвищується стійкість м’язи серця до нестачі кисню.

Показання до застосування курантил

Основними показаннями до застосування куранти є різні види стенокардії, особливо стенокардія напруги, що виникає при емоційної та фізичної навантаженнях, порушення мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія та плацентарна недостатність при ускладненій вагітності. Курантил призначають для попередження післяопераційних тромбозів, а також при інфаркті міокарда і тромбозі мозкових судин. Застосовується курантил і в дитячій практиці.

Спосіб застосування

Курантил приймають всередину у вигляді таблеток або драже. При прийомі через рот препарат швидко всмоктується зі шлунково-кишкового тракту. Приймають препарат внутрішньо натще за одну годину до їди, як правило, три рази в день. Внутрішньовенно і внутрішньом’язово препарат вводиться дуже рідко через численних побічних ефектів. Курантил можна вводити під шкіру, так як при цьому виявляється його подразнюючу дію. Препарат не можна поєднувати в одному шприці з іншими ліками, оскільки можливе випадання осаду. Курс лікування і дози призначаються лікарем.

Побічні ефекти куранти

При прийомі куранти в окремих випадках відзначаються такі побічні ефекти:

 • зниження артеріального тиску;
 • нудота;
 • шум у голові і запаморочення;
 • носова кровотеча;
 • підвищення чутливості ясен;
 • головний біль;
 • болі в серці (рідко);
 • короткочасне почервоніння обличчя;
 • диспепсичні розлади;
 • хворобливість в області печінки;
 • потемніння сечі або стільця.
 • свербіж шкіри.
 • При появі одного або декількох з цих симптомів слід негайно звернутися до лікаря.

  Протипоказання

  Курантил протипоказаний при поширеному атеросклерозі судин серця, атеросклерозі коронарних артерій, гострому інфаркті міокарда, серцевої недостатності, аритмії, артеріальної гіпотензії, ниркової недостатності і в період вагітності. Також протипоказаний при підвищеній чутливості до активних речовин препарату, зокрема, дипіридамолу.

  Зберігання

  Всі лікарські форми куранти слід зберігати в сухому, темному, прохолодному та недоступному для дітей та тварин місці, в його оригінальній упаковці, Термін придатності таблеток, драже і ампул — п’ять років. Невикористаний або прострочений препарат слід утилізувати відповідно до інструкцій на упаковці або вказівками лікаря.

  Пропущена доза

  Якщо ви пропустили прийом препарату, прийміть його, як тільки з’явиться можливість. Якщо незабаром потрібно приймати наступну дозу, забудьте про пропущений прийом і слідуйте встановленим режимом прийому препарату. Ні в якому разі не подвоюйте дозу.

  Взаємодія куранти з іншими лікарськими препаратами

  Дія курантил послаблюють похідні ксантину (наприклад, кава, чай), а підсилюють — пероральні непрямі антикоагулянти (гепарин, тромболітики) або ацетилсаліцилова кислота (підвищується ризик розвитку геморагічних ускладнень). Курантил підвищує гіпотензивну дію антигіпертензивних засобів, послаблює холінергічні властивості інгібіторів холінестерази та підсилює антиагрегантна дія при прийомі антибіотиків-цефалоспоринів (цефамандол, цефоперазон, цефотетан).

  Додаткова інформація про курантилом

  Всередину курантил рекомендується приймати з їжею, щоб уникнути подразнення. Кава і чай послаблюють ефект куранти. Синоніми: дипіридамол, діпірідамін. Всмоктуваність: 70%. Курантил швидко всмоктується зі шлунка (більша частина) та тонкого кишечника (незначна кількість). Майже повністю зв’язується з білками плазми (на 99%). Накопичується, в першу чергу, в серці та еритроцитах. Метаболізується в печінці шляхом зв’язування з глюкуроновою кислотою, виводиться з жовчю у вигляді моноглюкуроніда.

  Застосування куранти в період вагітності і лактації можливо тільки після оцінки можливого ризику та очікуваної користі. Дітям віком молодше дванадцяти років приймати курантил не рекомендується. Курантил може викликати зниження артеріального тиску, а виникаюча внаслідок цього недостатність кровопостачання головного мозку може вплинути на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механізмами.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.