Куди зберігаються скріншоти?

Комп’ютер дає нам масу можливостей. Багатьма функціями ми не користуємося, а про деякі навіть не знаємо. Наша сьогоднішня стаття буде присвячена дуже простий і невигадливої операції, про яку, однак, знають не всі. Ми повчимося робити так званий «скриншот», тобто зберігати зображення на екрані в його повному вигляді. Отже:

Куди зберігаються скріншоти?

Почнемо з основ. Коли користувач натискає кнопку Print Screen на своїй клавіатурі, то комп’ютер зберігає те зображення, яке в даний момент спостерігає користувач. Але де шукати це зображення, щоб його подивитися? В даному випадку діє буфер обміну, де зберігається тимчасова скопійована інформація. Ось, куди зберігаються скріншоти. Буфер обміну — це виділення пам’яті для зберігання тимчасових даних. При надходженні в нього нової інформації, стара втрачається і заміщається. Тому якщо ви зробили скриншот і забули його зберегти, то майже напевно він загубиться. Ложка хороша до обіду, як говорять деякі. В даному випадку вони абсолютно мають рацію. Зробив скріншот? Відразу ж його збережи.

Як це зробити? Все дуже просто. Зробивши скріншот, можна відкрити програму Paint, яка є обов’язковим атрибутом усіх операційних систем Windows. Програма, як правило, знаходиться в меню Пуск. Її значок — палітра фарб і пензлик. Відкриваємо Paint і у вкладці Правка вибираємо функцію Вставити … І з буфера обміну відбувається імпорт картинки на робочу область Paint. Після цього необхідно зберегти картинку в будь-якому зручному для вас форматі. Для цього потрібно вибрати вкладку «Файл» і використовувати пункт «Зберегти як …» Зберігайте файл в будь-який зручний місце на вашому комп’ютері. Тепер скриншот готовий. Ось, куди зберігаються скріншоти print screen.

Дуже схожі дії необхідно виконати, якщо ви любитель більш складного графічного редактора від компанії Adobe. Мова йде про Photoshop. Натискайте на Print Screen. Відкривайте Photoshop і вставляйте файл з буфера. Зберігайте зображення в потрібному форматі і насолоджуйтеся нової картинкою. Багато хто задає питання про нову гру Skyrim або про старий добрий КС. Куди зберігаються скріншоти Skyrim або КС? Відповідь проста — вони зберігаються в кореневу папку гри.

Як ви напевно помітили, дорогий читач, процес створення скріншоту не займає багато часу і мозкових ресурсів. Однак, не всі користувачі працюють з операційною системою від Microsoft. Давайте окремо торкнемося тих, хто віддає перевагу роботу з операційною системою Linux. Нічого нового і тут. Сміливо тиснемо на клавішу Print Screen, і, о диво, відразу ж з’являється діалогове вікно, яке пропонує користувачеві придумати назву знімка екрану і зберегти його в будь-який зручний місце. Перевага такої системи полягає в тому, що ви не забудете відразу ж зберегти знімок, і в кінцевому підсумку він нікуди не загубиться. Операційна система Linux має масу подібних зручних примочок, які покликані допомогти користувачеві максимально ефективно організувати свою роботу за комп’ютером. Але про переваги та недоліки операційних систем поговоримо в іншій статті.

Ну і наостанок поговоримо про те, як виконати скриншот на комп’ютерах від фірми Apple, чий легендарний лідер покинув цей світ не так вже давно. «Маки» славляться своєю гармонійністю і зручністю. Для того, щоб зробити скриншот в операційній системі Mac OS X, потрібно знати комбінації клавіш. А ось і вони:

 • COMMAND-SHIFT-3 — збережіть в файл всю область робочого столу;
 • COMMAND-SHIFT-4 — зберігається тільки виділена область робочого столу;
 • COMMAND-SHIFT-4-SPACE — збережіть вікно програми в окремий файл.
 • Для того, щоб зберегти файл ще й в буфер обміну, необхідно додатково утримувати клавішу Ctrl. Ось, як зберегти скріншот екрану.

  Ще простіший спосіб створення скріншоту на Mac — це використання віджету Screenshot Plus. Він вміє робити всі види скріншотів і максимально зручний для будь-якого користувача.

  Яку операційну систему віддати перевагу залежить від вас, дорогий читачу. Різні розробники пропонують різні рішення для повсякденних, а інколи дуже побутових завдань сучасного користувача. Можна довго з піною у рота доводити, що одна система краща за іншу, проте, тільки ви зможете зробити правильний вибір, який відповідає вашим цілям та завданням роботи за персональним комп’ютером.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.