Куди піти вчитися після 9 класу?

Набагато простіше тим, хто з дитинства мріяв стати лікарем, вчителем, космонавтом, приміром, і так і не змінив свого рішення аж до закінчення школи. А що робити тим, хто ще не визначився, але впевнений, до 11 класу вчитися він не буде, пора навчатися професії зараз.

Як визначитися, куди піти вчитися після 9 класу

Щоб зрозуміти, до чого ви тяжієте, і які можливості є у вас, необхідно пройти тести профорієнтації. Успіх в житті буде залежати від того, наскільки обрана професія і робота підійдуть до ваших здібностей і схильностей. Скористайтеся самі диференційно діагностичним опитувальником Климова або сходіть до психолога, який проведе з вами дуже корисну роботу і зможе виявити ті, професії, які найбільше підходять саме вам і будуть затребувані на ринку праці.

Крім того, проведіть таку процедуру. Випишіть на листочок ті шкільні предмети, які даються вам легше за все, і ті, які вам дуже подобаються.

Куди піти вчитися після 9 класу, якщо головний фактор — гроші і затребуваність

Вкрай необхідно при виборі професії оцінювати ринок праці, тобто зрозуміти, які професії найбільш актуальні на даний момент. На сьогоднішній день найбільш затребуваною професією є менеджер з продажу, причому не тільки в столиці. І зарплата у менеджера з продажу сьогодні досить висока. На такому ж рівні по затребуваності на ринку праці коштує професія бухгалтера. Його заробітна плата залежатиме від розмірів компанії, але навіть на невеликому підприємстві, працюючи там для отримання досвіду, можна отримувати досить добре.

Пройшли ті часи, коли всі прагнули до ВНЗ, щоб у майбутньому отримувати високу зарплату по своїй професії. Зараз на заводах потрібно дуже багато кваліфікованих працівників з різних спеціальностей. Претенденти повинні мати профільними знаннями і спеціальними навичками, які вони зможуть отримати після 9 класу в училищах, технікумах або коледжах. Якщо ви задумалися, куди піти вчитися після 9 класу, будьте впевнені, теслі, електрики, зварювальники і токарі не пропадуть ніколи! Включіть хоча б телевізор, ви побачите, що в нашій країні на даний момент катастрофічно не вистачає кваліфікованих робочих рук.

Куди піти вчитися після 9 класу — критерії вибору

  • Інтереси і мотиви. Гарненько подумайте, до якої діяльності у вас є інтерес. Чи важлива для вас престижність роботи, умови праці, зростання кар’єрними сходами, рівень зарплати і так далі. Не нехтуйте своїми інтересами і мотивами, інакше в майбутньому ви зрозумієте, що витратили даремно роки свого життя.
  • Можливості. Професія, яку ви обираєте, повинна відповідати вашому характерологічних типу. Вивчіть особливості свого темпераменту, характеру, здібності. Чому це важливо? Справа в тому, що у кожної конкретної професії є свій набір професійно-важливих якостей, які вона буде пред’являти до людини. Чим більше вони будуть відповідати, тим успішніше буде складатися просування в даній сфері. Виявити все це вам допоможе шкільний психолог або будь проф консультант вашого міста (його психологічну освіту обов’язково!).
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.