Куди піти вчитися після 11 класу?

Кожен у своєму житті рано чи пізно постає перед вибором: куд піти вчитися. Отже, ви вже зробили маленький вибір, вирішили, що в школі будете вчитися до 11 класу. Перед вами відкривається набагато більше можливостей, ніж перед тими, хто закінчує школу після 9 класу. Розглянемо ваші можливості з урахуванням здібностей і бажань.

Вибір професії — куди піти вчитися після 11 класу

 • Підготуйте лист паперу, складіть на ньому список професій в стовпчик, які вам подобаються.
 • Нижче складіть список вимог до свого майбутнього. Сюди будуть входити і престижність роботи, і графік, і рівень зарплати, і кількість планованих дітей. Продумайте все до дрібниць.
 • Розставте пріоритети, тобто відзначте важливість кожної вимоги (з 2 пункти).
 • Пропишіть вимоги кожної сподобалася професії (з 1 пункту) до претендента. Подумайте, якими якостями і знаннями повинен володіти людина, щоб бути успішним в даній області.
 • Позначте, на скільки відсотків ви відповідаєте даним вимогам. Плучает, вам також необхідно виділити свої професійні якості.
 • Тепер оцініть, яка з обраних професій вам підходить найбільше.
 • Покажіть всі напрацювання батькам, друзям, фахівцям (психолога, профконсультанта). Прислухайтеся до їхніх порад, і ще раз перевірте свій вибір.
 • Нарешті, прийшов час визначити і зафіксувати практичні кроки до успіху: куди піти вчитися і як досягти бажаного.
 • Якщо ви впевнені у своєму виборі, йдіть, не сумніваючись, цією дорогою. Також не варто побиватися і сильно переживати, якщо ви вступаєте на спеціальність, але не впевнені, що будете займатися даною діяльністю всю свою жизнь. Багато студентів (50% випускників), жала бути економістами, юристами, акторами, психологами чи ким-небудь ще, після закінчення навчання не збираються працювати за обраною спеціальністю. Хтось перенавчатися кілька разів, хтось отримує не одну вищу освіту, хтось просто щасливий, працюючи там, де й не подумав би ніколи працювати.

  Нічого страшного немає в тому, якщо ви до сих пір не впевнені у своєму виборі. Головне, не помилитися з профілем: визначтеся, чи буде у вас гуманітарний напрям або технічне. Також продумайте затребуваність професій на ринку праці в наш час, заробітну плату фахівців.

  Вибір закладу — куди піти вчитися після 11 класу

 • Державне або недержавне навчальний заклад. Більшу повагу мають, як правило, державні установи. Туди прагнуть вступити ті, хто бажають мати не просто диплом про освіту, але і хороші знання. Недержавні установи практично всі є платними, а значить, це в першу чергу бізнес для когось. Безумовно, це питання залишиться спірним. Тут буде важлива думка роботодавця, який буде вибирати.
 • Прорахуйте всі витрати. Припустимо, потрібний вам факультет в вашому місті пропонує лише платне навчання, зате в більш великому місті є такий же факультет з можливістю безкоштовного навчання. Подумайте, не піде та ж сума на проїзди, проживання в іншому місті …
 • Вища освіта або середня спеціальна освіта. Уже давно розвіявся той міф, що здобувши вищу освіту, ви забезпечите собі гідне життя. Зараз затребувані майстри, які професійно вміють виконувати роботу «своїми руками». Технікум, коледж, ВНЗ — не важливо. Важливо подивитися на конкретну спеціальність і її затребуваність на ринку праці, а також оцінити рівень зарплати, яку буде отримувати фахівець даного профілю.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.