Ксенікал — тільки під наглядом лікаря

загрузка...

Активним інгредієнтом капсул ксенікал є орлістат, який відноситься до інгібіторів ліпази. Він використовується в терапії людей, які страждають від зайвої ваги та ожиріння. Ксенікал не всмоктується в кров, а працює в шлунку і тонкому кишечнику, блокуючи активність двох складових шлункового соку: шлункової ліпази і панкреатичної ліпази. У нормі ці речовини розщеплюють споживані людиною жири.

Містяться в продуктах жири складаються з молекул, які занадто великі, щоб абсорбуватися в кровотік. Шлункова і панкреатична ліпази розщеплюють їх на більш дрібні молекули, щоб вони могли безперешкодно потрапити в кров. Орлістат інгібує цю функцію ферментів, внаслідок чого організм не може використовувати жир як джерело енергії або перетворювати його в жирову тканину. Разом цього жир виводиться при дефекації, що сприяє зниженню ваги.

Як використовувати ксенікал?

Ксенікал потрібно використовувати в поєднанні з підвищеною фізичною активність і низькокалорійною дієтою. Приблизно 30% всіх споживаних калорій повинна надходити з жирів, при цьому під час кожного прийому їжі потрібно з’їдати приблизно рівна кількість жирів, а також продуктів з інших харчових груп. Наприклад, якщо пацієнту можна вживати 1400 кілокалорій на день, то під час кожного прийому їжі він може з’їсти близько 15 грам жиру. Лікар, який призначає прийом ксенікалу, повинен розробити для пацієнта докладний план харчування і фізичних навантажень.

Ксенікал, як правило, призначають пацієнтам з індексом маси тіла 30 і більше. У деяких випадках його приймають пацієнти з ІМТ 28 і вище, якщо у пацієнтів є захворювання, які можуть посилитися у зв’язку з ожирінням.

Увага!

Ксенікал потрібно приймати під час прийому їжі або відразу після нього, в крайньому випадку — протягом однієї години після їжі. Якщо пацієнт пропускає прийом їжі або їжа не містить жиру, приймати препарат не потрібно — він не діє, якщо пацієнт не вживає в їжу жир.

Не приймайте більше трьох капсул ксенікалу в день.

Оскільки медикамент запобігає абсорбцію жиру, при вживанні дуже жирної їжі можуть спостерігатися такі симптоми, як підвищеної газоутворення, жирні виділення з заднього проходу, часті позиви до дефекації і м’який, жирний стілець.

Ксенікал може порушити абсорбцію жиророзчинних вітамінів — A, D, E і K. Щоб отримувати всі необхідні поживні речовини, слід включати в раціон якомога більше фруктів і овочів. Якщо лікар порекомендував вам прийом вітамінів, приймайте їх не менше, ніж за дві години до прийому ксенікалу, або перед сном.

Якщо під час прийому ксенікалу у вас спостерігається сильне і / або тривалий ректальна кровотеча, необхідно якомога швидше проконсультуватися з лікарем.

Сильний пронос, який іноді є побічною дією ксенікалу, може послабити ефект протизаплідних таблеток. Тому при появі такого побічної дії потрібно скористатися додатковими засобами захисту від вагітності.

Якщо протягом 12 тижнів лікування ваша вага зменшитися, щонайменше, на 5%, лікар, ймовірно, скаже припинити прийом препарату. Після це необхідно продовжувати правильно харчуватися і регулярно займатися спортом, щоб зберегти результат лікування.

Використовуйте ксенікал з обережністю при наступних порушеннях:

Тривале захворювання нирок

  • Діабет (при зниженні ваги рівень цукру може досить швидко нормалізуватися, тому необхідно вчасно змінити дозування протидіабетичних препаратів)
  • Гіпотиреоз, або знижена активність щитовидної залози
  • Епілепсія (ксенікал може впливати на абсорбцію протиепілептичних препаратів)
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.