Кровотеча при вагітності — чому вона буває?

Кожній майбутньої матері хочеться, щоб вагітність протікала без ускладнень, ще краще, ідеально. Але не завжди вдається минути підводні камені. Одним із частих і важких ускладнень вагітності є кровотеча. Частота кровотеч при вагітності досягає двадцяти відсотків. Слід зазначити, що не всі кровотечі таять в собі небезпеку для вагітності, але в будь-якому випадку при появі кров’янистих виділень із статевих шляхів необхідно звернутися до лікаря.

Причини кровотеч при вагітності

Кровотечі можуть виникати на будь-якому терміні вагітності, в тому числі і в пологах, особливо небезпечні кровотечі в другій половині вагітності. Причини кровотеч різноманітні:

 • ерозія шийки матки;
 • позаматкова вагітність;
 • кровотеча імплантації;
 • варикозне розширення вен піхви;
 • загроза викидня;
 • загроза передчасних пологів;
 • передлежання плаценти;
 • передчасне відшарування нормально розташованої плаценти.
 • Ерозія шийки матки

  Під час вагітності за рахунок підвищеного синтезу гормонів і посилення припливу крові до статевих органів тканини шийки матки розм’якшуються і стають пухкими. На цьому тлі легко виникає кровотеча. Воно може з’явитися після статевого акту або мимовільно. Зазвичай кров’янисті виділення яскраво-червоного кольору, помірні або мажучі і припиняються мимовільно. Така кровотеча не небезпечно для вагітності.

  Позаматкова вагітність

  Позаматкова вагітність рідко триває більше десяти тижнів. Основними ознаками захворювання є раптові напади схваткообразной болю, аж до втрати свідомості і невеликі темні мажучі кров’янисті виділення після нападу. Діагноз підтверджується гінекологічним оглядом (матка не відповідає терміну затримки місячних) і УЗД. Позаматкова вагітність — це показання для екстреної операції.

  Кровотеча імплантації

  Кровотеча імплантації виникає через кілька днів після зачаття, зазвичай відповідає терміну затримки менструацій. Пов’язана дана кровотеча з впровадженням плодового яйця в слизувату оболонку стінки матки, де відбувається часткове її руйнування і відділення шматочків ендометрію. Триває кровотеча імплантації кілька годин, характер виділень мажучі, колір темно-червоний. Кровотеча імплантації безпечно для вагітності.

  Загроза викидня

  Причини, що викликають загрозу переривання вагітності, численні. Основними симптомами є ниючі або тягнуть болі внизу живота і в попереку, появу темних фарбує виділень, зниження базальної температури. При відсутності лікування загроза викидня закінчується мимовільним абортом, що характеризується болями внизу живота і рясними кров’яними виділеннями із статевих шляхів. Загрозу переривання вагітності необхідно лікувати.

  Загроза передчасних пологів

  Загроза передчасних пологів виникає після двадцяти восьми тижнів вагітності. Основні симптоми: появу переймів або гіпертонус матки, можливе вилиття навколоплідних вод, початок розкриття шийки матки. При цілому плодовому міхурі та нормальному стані плода проводять токолітичної терапії спазмолітиками, токолітиками, розчином спирту або магнезії. Одночасно проводять профілактику гіпоксії плоду і терапію, спрямовану на дозрівання легенів плоду.

  Передлежання плаценти

  Передлежання плаценти є важким ускладненням вагітності і полягає в частковому або повному перекритті внутрішнього маткового зіва плацентою. На цій підставі виділяють повне і часткове передлежання плаценти. Основною ознакою передлежання є повторювані маткові кровотечі, які з’являються в другій половині вагітності. Інтенсивність кровотеч різна і безпосередньо залежить від виду передлежання плаценти. Випливає кров має темний колір, а саме кровотеча безболісно. Кожне наступне кровотеча стає більш інтенсивним. Тактика ведення залежить від терміну вагітності, об’єму крововтрати та виду передлежання.

  Передчасне відшарування плаценти

  Причини передчасного відшарування плаценти досі не встановлені. Сприятливими факторами є: травма живота, хронічні захворювання вагітної, гестоз та інші. Передчасне відшарування характеризується болями в животі, гіпертонусом матки і зовнішнім кровотечею, яке буває не завжди. Кровотеча різної інтенсивності, яскраво-червоного кольору, не купірується. Основний спосіб лікування — це оперативне розродження.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.