Кровотеча після місячних — сигнал про навислу небезпеку для здоров’я

загрузка...

Однією з найбільш частою проблемою, з якою звертаються жінки до гінеколога, є кровотеча з статевих шляхів. Як правило, це маткові кровотечі після місячних. Частота таких кровотеч складає 30% від усіх гінекологічних захворювань. Кровотеча після місячних зустрічається в будь-якому віці і небезпечно не тільки для здоров’я, але й для життя жінки. Рясні кров’янисті виділення зі статевих шляхів є ознакою гінекологічної патології, і вимагають негайного медичного втручання і ретельного обстеження. Нерідко жінки з кровотечею намагаються впоратися власними силами, що тільки погіршує ситуацію. Тільки гінеколог зможе встановити причину кровотечі і провести відповідне лікування.

Кровотеча після місячних

Кровотеча після місячних називається міжменструальні кровотечі, яка виникає на десятий-шістнадцятий день менструального циклу і продовжується більше сімдесяти двох годин. Причиною кровотеч може бути як органічна патологія, так і гормональні порушення:

 • пухлини матки і яєчників;
 • ендометріоз;
 • запальні захворювання статевих органів;
 • патологія шийки матки;
 • патологія щитовидної залози;
 • прийом або відміна оральних контрацептивів;
 • стрес;
 • внутрішньоматкова спіраль;
 • гінекологічні процедури (вишкрібання порожнини матки, припікання ерозії шийки матки);
 • порушення гормональної функції яєчників (перебудова гормонального фону).
 • Кровотечі, які виникають внаслідок підвищення або пониження рівня естрогенів (порушення гормональної функції яєчників), називаються дисфункціональними матковими кровотечами. Дисфункціональні маткові кровотечі підрозділяються на:

 • ювенільні кровотечі;
 • кровотечі в репродуктивному віці;
 • кровотечі в пременопаузі.
 • Ювенільні кровотечі

  Ювенільні кровотечі — це ациклічні маткові кровотечі, які виникають у дівчат підліткового віку. Причинами виникнення ювенільних кровотеч можуть бути хронічні і гострі гінекологічні захворювання, неправильне харчування, нестача вітамінів, психічні травми і перевантаження.

  Клінічна картина характеризується тривалими, більше семи днів, рясними, які виснажують пацієнтку кровотечами. Як правило, такі кровотечі виникають після затримки місячних на півтора-шість місяців, але можуть і наступати через чотирнадцять-шістнадцять днів після менструації. Найчастіше ювенільні кровотечі починаються протягом півтора-двох років після першої менструації, на тлі нерегулярного менструального циклу. Ювенільні кровотечі викликають анемію внаслідок крововтрати, яка супроводжується слабкістю, запамороченням, збоченням смаку та нюху.

  Лікування кровотеч у підлітковому віці включає два етапи: гемостаз і профілактика рецидивів. Гемостаз (зупинка кровотечі) здійснюється за допомогою гормональних препаратів. У важких випадках показано вишкрібання порожнини матки. Паралельно проодиться лікування анемії, інфузійна терапія, призначаються вітаміни.

  Кровотеча в репродуктивному віці

  Кровотечі в репродуктивному віці також виникають або після затримки місячних на півтора-шість місяців, або на десять-шістнадцять день після менструації. Причинами подібних кровотеч можуть бути ановуляція, аборти, ендокринна патологія, стреси, інфекції, інтоксикації, прийом деяких лікарських препаратів.

  Клінічна картина визначається тривалістю і ступенем крововтрати, внаслідок якої з’являються слабкість, головні болі, стомлюваність, падіння артеріального тиску, прискорене серцебиття.

  Лікування кровотеч у репродуктивному віці починається з обов’язкового вискоблювання порожнини матки. За результатами гістологічного дослідження зіскрібка ендометрію призначається гормонотерапія.

  Кровотечі в пременопаузі

  Кровотечі в пременопаузі виникають у віці сорока п’яти-п’ятдесяти років. Причиною пременопаузального кровотеч є гормональні перепади, що пов’язано з віковими змінами функцій яєчників. Лікування дисфункціональних кровотеч у пременопаузі включає в себе роздільне діагностичне вишкрібання шийки та матки. Гормональний гемостаз не проводиться. У деяких випадках показане оперативне втручання (рак ендометрія, підслизова міома матки, аденоміоз).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.