Кров з носа — про що вона може розповісти?

Є два основних види носових кровотеч. Передні носові кровотечі складають приблизно дев’яносто відсотків усіх випадків. Кров при цьому йде з кровоносних судин, розташованих в передній частині носа. Такі кровотечі, як правило, легко контролювати, в тому числі, і за допомогою домашніх засобів. Задні носові кровотечі зустрічаються значно рідше і є більш небезпечними. Найбільш часто ними страждають люди похилого віку. Зазвичай кровотеча починається в артерії, розташованої в задній частині носа. При цьому стані, як правило, потрібна професійна допомога.

Найбільш схильні носовою кровотеч діти у віці від двох до десяти років і дорослі та літні люди від п’ятдесяти до вісімдесяти років.

Причини

Найбільш часто тригером носової кровотечі стає травма. Кров з носа може почати текти через удар по обличчю, через тривалого впливу холоду, а також через колупання в носі.

Значно рідше носова кровотеча може бути симптомом деяких порушень, наприклад, поганий згортання крові. Хвороби печінки, аномалії структури кровоносних судин є рідкісними причинами кровотеч із носа. Підвищений кров’яний тиск може сприяти носового кровотечі, однак майже ніколи не є його єдиною причиною.

Носова кровотеча можуть викликати препарати, що розріджують кров, наприклад, варфарин і аспірин.

Коли потрібно звертатися до лікаря

Часто з носовою кровотечею можна впоратися самостійно; однак у наступних випадках вам знадобиться професійна допомога:

 • Часто повторювані епізоди носової кровотечі.
 • Часте утворення синців, в тому числі — без видимих причин.
 • Крім частих носових кровотеч, присутність крові в сечі і / або стільці.
 • Кровотеча з носа після прийому препаратів, що розріджують кров.
 • Наявність основних захворювань, які можуть повілять на згортання крові, наприклад, гемофілія, хвороби печінки і нирок.
 • Носові кровотечі відбуваються під час хіміотерапії або незабаром після її закінчення.
 • Звертайтеся за невідкладною медичною допомогою, якщо:

 • Кровотеча з носа триває, незважаючи на те, що ви затиснули ніс більше десяти хвилин тому.
 • Ви відчуваєте запаморочення або перебуваєте в переднепритомний стані.
 • Спостерігається збільшення частоти серцевих скорочень і / або утруднене дихання.
 • Присутність крові в слині і / або в блювотної масі.
 • Температура тіла вище 38.5 С.
 • Допомога при носовій кровотечі в домашніх умовах

  Якщо у вас почалася кровотеча з носа, але в цілому ви відчуваєте себе нормально, в першу чергу, зберігайте спокій — зазвичай носова кровотеча не є дуже серйозною проблемою. Сядьте прямо і нахиліть голову вниз (якщо ви запрокінете голову назад, кров потрапить у дихальні шляхи). Затисніть ніс пальцями і тримайте його затиснутим близько десяти хвилин. Випльовує кров, яка потрапляє вам в рот, інакше вона може викликати блювоту.

  Після того, як кровотеча зупинена, спробуйте уникати будь-якого роздратування носа протягом двадцяти чотирьох годин — по можливості не чхайте, не сякатися і уникайте травм. Сухе повітря може викликати повторну кровотечу. При необхідності скористайтеся зволожувачем повітря і / або поставте на батареї чашки з водою — вона буде випаровуватися і зволожувати повітря.

  Медична допомога

 • Переднє носова кровотеча
 • При сильному носовій кровотечі, яке не вдається зупинити домашніми засобами, потрібно звернутися до лікаря. Якщо посудина, з якої йде кров, видно добре, лікар може відразу припекти його за допомогою нітрату срібла. Цей засіб ефективний, якщо кров йде з судин в самій передній частині носа.

  При більш сильному кровотечі застосовується тампонада носа. Оскільки тампонада частково блокує синуси, призначається короткий курс прийому антибіотиків, щоб запобігти інфекції синуса.

 • Заднє носова кровотеча
 • Щоб зупинити заднє носова кровотеча, також застосовується тампонада, проте вона викликає у пацієнта значно більший дискомфорт, ніж при передньому носовій кровотечі. Іноді пацієнту рекомендують прийом знеболюючих, щоб зменшити дискомфорт. Якщо через 48-72 годин кровотеча не зупиниться, можуть бути використані хірургічні або радіологічні методи лікування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.