Кров’янисті виділення — важливо виключити патологію

загрузка...

До нормальним кров’яним виділенням, безумовно, відноситься менструальна кровотеча , яке повторюється з певною періодичністю, раз на місяць. Всі інші кров’янисті виділення зі статевих шляхів, не пов’язані з менструацією, вважаються патологією. Причини кров’янистих виділень різноманітні, вони можуть з’явитися у жінки будь-якого віку, а також під час вагітності. При виникненні незвичайних кров’янистих виділень, особливо при кровотечі, слід звернутися до лікаря, так як нерідко подібні виділення є ознакою злоякісних новоутворень.

Патологія ендометрія

До патологічних процесів ендометрія відносяться гіперплазія ендометрія або його поліпи. Головним симптомом даних захворювань є рясні, зі згустками, менструації. Нерідко при патології ендометрія виникають міжменструальні кровотечі, які можуть бути як в середині циклу, так і до або після місячних. Лікування гіперплазії ендометрія полягає в вискоблюванні порожнини матки з подальшим призначенням гормональної терапії. За наявності поліпів ендометрію проводять гістероскопію, під час якої видаляються вирости слизової оболонки матки.

Патологія шийки матки

Найбільш частим захворюванням шийки матки є ерозія. Для даного захворювання характерні контактні кров’янисті виділення (після статевого акту, спринцювання або гінекологічного огляду). Кров’янисті виділення при ерозії шийки матки, як правило, малої інтенсивності і мають яскраво-червоний колір. Діагностується ерозія шийки матки при огляді в дзеркалах і під час проведення кольпоскопії. Основною причиною захворювання є гормональні порушення. Лікування ерозії шийки матки полягає в її прижигании (діатермокоагуляція, лазеровапорізація, обробка хімічними препаратами).

Дисфункціональні маткові кровотечі

Дисфункціональні маткові кровотечі — це ациклічні кровотечі, які виникають після затримки менструації (один-шість місяців). Причиною подібних кровотеч є гормональний дисбаланс. Дисфункціональні маткові кровотечі можуть виникнути в будь-якому віці, починаючи з підліткового періоду і закінчуючи пременопаузі. Лікування подібних кровотеч полягає в здійсненні гемостазу та нормалізації гормональних процесів.

Ендометрит

Ендометрит, або запалення матки, також супроводжується кров’яними виділеннями, які виникають напередодні і після менструацій. Такі виділення мають вигляд «м’ясних помиїв» з неприємним запахом. Крім патологічних виділень відзначаються болі внизу живота різної інтенсивності і симптоми інтоксикації (підвищення температури, слабкість, нудота, блювота). При гінекологічному огляді виявляється збільшена, розм’якшена і болюча матка. Лікування ендометриту полягає в призначенні антибіотиків.

Міома матки

Супутником міоми матки нерідко є кров’янисті виділення зі статевих шляхів. Найбільш часто кровотеча спостерігається при підслизової міомі матці (народження міоматозного вузла). Жінка скаржиться на переймоподібні болі внизу живота і рясні кров’янисті виділення. При огляді в цервікальному каналі виявляється народжується міоматозний вузол. Лікування хірургічне і полягає в відкручування вузла, після чого призначається гемостатична терапія.

Контрацепція

Нерідко причиною кров’янистих виділень є гормональні контрацептиви або носіння внутрішньоматкової спіралі. Кров’янисті виділення при вживанні гормональних протизаплідних таблеток зазвичай виникають в середині менструального циклу. Якщо кров’янисті виділення з’явилися в перші три місяці прийому оральних гормональних контрацептивів, то це вважається варіантом норми. Кров’янисті виділення, які тривають більше трьох місяців, свідчать про неправильному виборі таблеток.

При носінні внутрішньоматкової спіралі також можливі ациклічні кров’янисті виділення. Найчастіше вони сигналізують про мимовільної експульсіі (випадання) спіралі. В даному випадку проводять видалення спіралі і призначають кровоспинні препарати.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.