Кров у сечі — привід для серйозного занепокоєння

Наявність крові в сечі може викликати сильне занепокоєння , проте це не завжди є ознакою серйозних проблем. Наприклад, кров у сечі може з’явитися в результаті дуже інтенсивних фізичних навантажень. Кров у сечі може бути видна неозброєним оком — тоді говорять про звичайну гематурії. Стан, при якій присутність крові в сечі можна визначити лише за допомогою мікроскопа, називається мікроскопічної гематурією.

Симптоми

Кров у сечі сама по собі може бути симптомом різних станів. Потрібно зовсім невелика кількість крові, щоб надати сечі червонуватий відтінок; зазвичай кровотеча незначна і безболісне. У деяких випадках, однак, присутність крові в сечі супроводжується іншими симптомами, наприклад, болем при сечовипусканні.

Однак незалежно від наявності інших симптомів, саме по собі присутність крові в сечі є причиною для звернення до лікаря.

Причини

Причинами потрапляння крові в сечу можуть бути:

 • Інфекції сечовивідних шляхів. Крім присутності крові в сечі, їх симптомами можуть бути часті позиви до сечовипускання, біль при сечовипусканні і / або дуже сильний запах сечі. У деяких людей, особливо у літніх, єдиною ознакою інфекцій сечовивідних шляхів може бути мікроскопічна гематурія.
 • Інфекції нирок (пієлонефрит) можуть розвинутися в результаті проникнення бактерій в нирки через кровотік або сечоводи. Ознаки інфекцій нирок часто аналогічні ознаками інфекції сечовивідних шляхів, але вони можуть супроводжуватися підвищенням температури тіла.
 • Камені в нирках або сечовому міхурі можуть призвести як до мікроскопічної гематурії, так і до сильної кровотечі, через якого сеча придбає виражений кривавий відтінок. Іншим симптомом цього стану може бути сильний біль в паховій області.
 • Збільшення простати може стати причиною потрапляння крові в сечу і утрудненого сечовипускання.
 • Хвороби нирок. Мікроскопічна гематурія є поширеним симптомом гломерулонефриту, який викликає запалення фільтруючих систем нирок. Гломерулонефрит, в свою чергу, може бути ознакою системних захворювань, наприклад, діабету.
 • Рак. Присутність крові в сечі може бути ознакою пізній стадії раку нирок, сечового міхура, або простати. На жаль, ці захворювання рідко викликають симптоми на ранніх стадіях, коли ймовірність їх успішного лікування найбільш висока.
 • Спадкові порушення, наприклад, серповидно-клітинна анемія, можуть стати причиною потрапляння сечі в кров.
 • Пошкодження нирок також можуть призвести до гематурії.
 • Лікарські препарати. Серед найбільш поширених препаратів, які можуть бути причиною наявності крові в сечі — аспірин, пеніцилін, гепарин, а також протираковий засіб циклофосфамід.
 • Фактори ризику

 • Вік. Через збільшення передміхурової залози гематурія часто зустрічається у чоловіків у віці старше 50 років.
 • Сімейний анамнез. Наявність різних хвороб нирок у сімейному анамнезі збільшує ймовірність присутності крові в сечі і пов’язаних з цим проблем.
 • Інтенсивні фізичні навантаження роблять людину особливо схильним гематурії.
 • Діагностика

  Для виявлення причини присутності крові в сечі лікар, перш за все, вивчає анамнез пацієнта і проводить медичний огляд. Потім обов’язково проводиться аналіз сечі — він дозволяє вивіть різні інфекції сечостатевих шляхів і деякі інші порушення.

  При необхідності в діагностиці також використовуються методи медичної візуалізації та цітоскопія.

  Лікування призначається залежно від виявленої в ході діагностики причини присутності крові в сечі.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.