Кропове вода і її корисні властивості — старе бабусине засіб

Якщо запитати батьків, що найбільше Найбільше турбує новонароджену дитину після виписки з пологового будинку, то переважна більшість відповість, що сильніше всього маля турбується, коли в нього здувається животик. І більшість мам і тат воліють користуватися в таких випадках старим бабусиним засобом — кропової водою.

Що таке метеоризм і чому він турбує дітей перших місяців життя

Коли дитина народжується на світ, він повністю стерильний, але відразу ж після народження його шкіра і слизові оболонки починають заселятися бактеріями. Це процес не одного дня, він проходить протягом 4-6 місяців. Для того, щоб не допустити заселення тіла дитини хвороботворними бактеріями, його одяг ретельно перуть, сушать на свіжому повітрі і пропрасовують гарячою праскою з двох сторін. А щоб хвороботворні мікроби не потрапили в шлунково-кишковий тракт, пляшечки для води і молока, а також соски ретельно стерилізують.

Але виявляється, що зовсім без бактерій кишечник з труднощами перетравлює їжу, йому потрібні помічники — нормальна мікрофлора кишечника, яка бере участь у перетравленні їжі. Це, перш за все, біфідобактерії, лактобактерії та деякі види кишкової палички. Нормальна мікрофлора створює в кишечнику дитини кисле середовище, що сприяє правильному (без утворення газів) переварюванню їжі і пригнічує розвиток «шкідливої» умовно-патогенної мікрофлори (ці бактерії бояться кислого середовища).

Заселення кишечника відбувається повільно, нормальна мікрофлора в боротьбі відстоює «своє місце під сонцем», то перемагаючи, то програючи умовно-патогенної мікрофлори. І це відбивається на стані дитини: коли «шкідливих» бактерій стає багато, їжа перетравлюється неправильно, з виділенням великої кількості газів. Такий стан називається дисбактеріозом, у дитини здувається і болить животик (метеоризм), тобто з’являються кишкові кольки.

Як впоратися з метеоризмом

Це непросто. Потрібно заселити кишечник нормальною мікрофлорою, для чого існують препарати-пробіотики, наприклад, біфідумбактерин, лактобактерин і так далі. Але відбувається це досить довго, протягом декількох місяців — термін індивідуальний, для однієї дитини достатньо трьох місяців, а інший і в рік має дисбактеріоз. А так як дитина страждає від кишкових колік, то потрібно полегшити ці страждання, тобто зменшити кількість газів у кишечнику. Для цього придумано багато лікарських препаратів, здатних зменшити здуття живота. Одним із самих старих, перевірених поколіннями батьків препаратів для лікування метеоризму у дітей раннього віку, є кропова вода.

Що таке кропова вода і її вплив на організм дитини перших місяців життя

кроповим воду готують в аптеці з плодів фенхеля — волошского або аптечного кропу. Поряд з кропом аптечним використовуються плоди кропу городнього. Кропова вода надає вторгнень дію — видаляє гази з кишечника дитини за рахунок того, що знімається спазм мускулатури кишечника, і гази більш вільно виходять назовні. Вони відходять зі звуком, після чого дитина заспокоюється і засинає.

Аптечна кропова вода (0,005%) готується в асептичних умовах (тобто в умовах повної стерильності — це дуже важливо для новонародженої дитини) з ефірної фенхелевого олії, яку отримують на фармацевтичних підприємствах з подрібнених плодів фенхелю шляхом спеціальної перегонки. Для її приготування змішують 0,05 г фенхелевого ефірної олії з літром очищеної води і виробляють струшування. Зберігається аптечна кропова вода протягом місяця. Призначається вона новонародженим по чайній ложці 3 рази на день після годування.

В останні роки з’явилося багато інших препаратів для зменшення явищ метеоризму у новонароджених, але багато батьків досі воліють саме кроповим воду, якої часто не буває в аптеці. А чи можна приготувати кроповим воду самим? Приготувати, звичайно, можна, є народні, перевірені життям рецепти. Але для новонародженої дитини в силу її фізіологічних особливостей все ж краще використовувати аптечні лікарські препарати, приготовлені за всіма правилами і в стерильних умовах.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.