Криза двох років: мама, хочу!

Ваш чудовий, такий ласкавий і слухняний малюк раптом у віці від двох до трьох років абсолютно міняє свій характер. Він кричить, кидає іграшки, тупотить ногами і падає на підлогу. Але найголовніше — він абсолютно на всі пропозиції та прохання відповідає словом «ні». Для багатьох батьків це стає суворим випробуванням.

Чому настає криза дворічного віку

Це відбувається тому, що дитина починає відчувати себе окремою особистістю в навколишньому середовищі і намагається виявити, що йому можна робити, а що ні. Він розбиває чашку (навмисне) або тікає від мами на вулиці, щоб зрозуміти, що з цього вийде, як відреагують оточуючі на його поведінку.

Такі вчинки можуть потім надовго сформувати характер дитини. Все буде залежати від того, як оточуючі будуть реагувати на ці вчинки. Якщо дитина зрозуміє, що він безперешкодно може, наприклад, розливати свій суп по всій кухні (мама при першому такому вчинку на нього не відреагувала), то в подальшому його неможливо буде переконати в цьому.

Ознаки і кризи дворічного віку

Криза дворічного віку протікає під прапорами «Я сам», «Я вже великий» і «Ні, щоб мені не пропонували». Дитина стає абсолютно некерованим, він постійно кричить, скандалить, відмовляється їсти (навіть, коли голодний), відмовляється одягатися для прогулянки (хоча знає, що на вулиці цікаво, його там чекають друзі). При найменшому нехтуванні його інтересами з боку дорослих вона починає кричати, тупати ногами, плакати і навіть падати на підлогу.

Якщо своєчасно не зупинити цей процес, то він переходить у справжню істерику, коли дитина вже не бачить і не чує нічого навколо. Особливо важко він переносить вмовляння, від цього істерика стає все більш затяжний. А от якщо не звертати уваги, то дитина швидко заспокоїться. Але він повинен бачити, що ви зайняті і вам просто не до нього.

У цьому віці дитина намагається все робити самостійно, а так як це виходить далеко не завжди, то частенько його при цьому «накриває» істерика. І тут вже багато залежить від такту і спокою дорослих. Можна відволікти дитину, доручивши йому якесь відповідально завдання або просто надати його самому собі — все це індивідуально і залежить від характеру дитини.

Відповідаючи словом «ні» на будь-яку пропозицію дорослих, дитина намагається відстояти свою самостійність і незалежність. Це вік, коли людина починає усвідомлювати, що він окремий, не пов’язаний зі своїми батьками. Щоб утвердитися в цій думці, він і твердить слово «ні».

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.