Крем для засмаги — який індекс захисту підходить вам?

Але медики продовжують наполягати на тому, що немає таких людей, яким можна було б безбоязно приймати сонячні ванни і при цьому не використовувати жодних засобів захисту для своєї шкіри. Ультрафіолет не тільки є одним з головних винуватців відбуваються з нею вікових змін, але може спровокувати онкологічні процеси.

Що таке SPF?

Будь-який крем для засмаги утворює на поверхні шкіри тонку плівку, що захищає її від сонячних променів. Ступінь захисту може бути різною, і вона виражається в так званому SPF (від англійського Sun Protection Factor). На упаковці з сонцезахисним кремом звичайно поруч з абревіатурою SPF зазвичай можна виявити числа від 5 до 30. Трактують їх двояко. З одного боку, це вказівка на кількість сонцезахисних фільтрів в препараті. З іншого, число говорить про додатковий час, який можна приплюсувати до середньої допустимої тривалості перебування на сонці.

Так, наприклад, крем з SPF 15 дає можливість позасмагати на п’ятнадцять хвилин більше, ніж наказують широко відомі рекомендації.

Світлі фототипу шкіри

У всіх людей шкіра має різний колір і структуру. Сонцезахисні засоби для неї зазвичай підбираються з оглядкою на так званий кольоротип або фототип. У Європі найбільш поширені чотири фототипу — кельтський, німецький, змішаний і середземноморський.

У представників кельтського фототипу шкіра дуже світла, що має рожевий відтінок, а іноді й «затягнута» веснянками. Контакт з сонячними променями тривалістю більше п’яти хвилин для них зазвичай закінчується утворенням пігментних плям і опіками. Їм необхідно користуватися кремом для засмаги з максимально високим ступенем захисту, тобто з показником SPF 30.

Для германського типу теж характерна досить світла шкіра, але вона трохи більш витривала: рекомендований час перебування на сонці для таких людей без використання засобів захисту вже становить десять-п’ятнадцять хвилин. Перші сонячні ванни їм бажано проводити із застосуванням більш «сильного» крему з SPF 20-30, а згодом його можна замінити на засіб з SPF 8-10.

Поради для смаглявих

У представників змішаного фототипу шкіра має легкий смаглявий відтінок, і, в принципі, вони можуть обійтися без фільтрів, якщо проводять під відкритим сонцем не більше півгодини за раз. Відпочиваючи на морі, вони вчинять правильно, вибравши для першого тижня відпустки крем з SPF 15, а потім змінивши його на варіант з SPF 8-10.

І, нарешті, до четвертого — середземноморського — типу прийнято відносити смаглявих темнооких брюнетів. Незважаючи на те, що їх шкіра досить адаптована до впливу ультрафіолету, нехтувати сонцезахисними кремами їм не слід. Спілкування з яскравим сонцем краще починати за підтримки крему з SPF 10, який через тиждень сміливо можна замінити на «полегшену» версію з SPF 5-6.

Дитячий крем для засмаги

Шкіра дитини, до якого б фототипу він потенційно не належав, в будь-якому випадку потребує максимального захисту. Лікарі з даного приводу висловлюються дуже категорично: тільки SPF 30, і нічого більше, причому зовсім неважливо, п’ять років дитині чи десять.

речі, і дітям, і дорослим наказано користуватися кремом для засмаги з максимально високим рівнем захисту не тільки під час відпочинку на південних морських узбережжях, але і в тих випадках, коли він відбувається в горах.

UV-фільтри

В хорошому кремі для засмаги обов’язково містяться UV-фільтри. Вони можуть мати мінеральне походження, грунтуватися на маслах або рослинних екстрактах, а також бути чисто синтетичними комбінаціями. Натуральні фільтри відбивають сонячну енергію і хороші тим, що нешкідливі для шкіри. Синтетичні аналоги трансформують її в тепло, яке розподіляється по всьому тілу, але можуть виявитися далеко не нешкідливими для шкіри. Перш, ніж наносити крем для засмаги на великі поверхні, слід провести пробний експеримент на локальній ділянці шкіри. Свербіж, почервоніння та інші неприємні реакції попередять про те, що крем даного типу для шкіри не підходить.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.