Кратал — ефективний препарат при захворюваннях серця і судин

Кратал — це препарат, до складу якого входять екстракти плодів глоду і пустирника, а також амінокислота таурин. Кратал позитивно впливає на стан серцево-судинної системи, тому може застосовуватися при її захворюваннях. Препарат випускається у вигляді таблеток.

Як діє кратал

Механізм дії Краталу пов’язаний з основними властивостями його компонентів. Екстракт плодів глоду має тонізуючу вплив на міокард (серцевий м’яз), знижує збудливість центральної нервової системи і покращує кровопостачання в судинах серця і головного мозку. Екстракт кропиви собачої надає заспокійливу дію, знижує артеріальний тиск, зменшує частоту серцевих скорочень. Таурин поліпшує енергетичні процеси в тканинах і зменшує симптоми інтоксикації серцевими глікозидами.

Кратал збільшує силу скорочень серцевого м’яза, в результаті чого поліпшується кровопостачання всіх органів і тканин організму. Він розширює коронарні артерії (судини, які живлять серце), в результаті чого напади стенокардії на тлі його прийому виникають рідше. Також препарат сприяє нормалізації ритму серцевих скорочень і стабілізує артеріальний тиск.

Кратал надає антиоксидантний ефект, тобто захищає клітини від пошкодження вільними радикалами. Препарат перешкоджає склеюванню тромбоцитів і утворенню тромбів. Якщо він застосовується спільно з серцевими глікозидами, то зменшує ознаки інтоксикації цими коштами.

Кратал покращує настрій і усуває його коливання і дратівливість, підвищує працездатність. Він має заспокійливу дію, через що пацієнтам під час лікування не рекомендується керувати автомобілем та іншими механізмами, які можуть бути потенційно небезпечні.

Компоненти цього препарату швидко всмоктуються в шлунково-кишковому тракті і звідти надходять в судинне русло. Потім з потоком кратал рівномірно розподіляється по всіх тканинах, де надає свої ефекти. Препарат виводиться з організму переважно з сечею.

Показання та протипоказання для застосування

Кратал призначається у складі комбінованого лікування при таких станах, як:

 • Нейроциркуляторна дистонія (НЦД) — сукупність розладів серцево-судинної системи, які виникають через порушення нейроендокринної регуляції. НЦД проявляється різноманітними симптомами, найбільш частими з яких є болі в області серця, задишка, запаморочення, головний біль, прискорене серцебиття, зниження працездатності, млявість. На фоні прийому Краталу ці ознаки захворювання значно слабшають або зникають.
 • Ішемічна хвороба серця, основним проявом якої є стенокардія (напади давить, пекучого, стискаючого болю за грудиною). Причиною такого стану служить недостатній приплив крові до серцевого м’яза по коронарних судинах. Через це міокард не отримує необхідну кількість кисню, внаслідок чого в ньому порушуються обмінні процеси і накопичуються токсичні речовини (молочна, піровиноградна та інші кислоти) в надлишковій кількості. Найчастіше звуження коронарних судин відбувається через утворення в них атеросклеротичних бляшок. Кратал розширює просвіт судин, які живлять серце, тому воно отримує потрібну кількість крові навіть при фізичних і емоційних навантаженнях, коли потреба в кисні зростає.
 • Гіпертонічна хвороба — захворювання, яке характеризується стійким підвищенням рівня артеріального тиску. Постійне психоемоційне напруження — одна з основних причин, яка призводить як до розвитку цього захворювання, так і до виникнення гіпертонічних кризів (одного з його ускладнень). Кратал завдяки своєму заспокійливому ефекту зменшує вплив цього фактора. Також препарат в деякій мірі знижує тонус судин, що сприяє нормалізації артеріального тиску.
 • Пострадіаційні синдром — стан, який виникає після впливу на людину іонізуючого випромінювання.
 • Індивідуальна непереносимість компонентів Краталу є єдиним протипоказанням для його прийому. Немає даних про можливість призначення цього препарату вагітним, годуючим груддю та дітям, так як клінічні дослідження за участю цих груп пацієнтів не проводилися.

  Як приймати

  Кратал підсилює дію ліків, які застосовуються при перерахованих захворюваннях в першу чергу. До таких препаратів належать нітрати, які призначаються для лікування ішемічної хвороби серця, антагоністи кальцію та?-Адреноблокатори (засоби, що знижують артеріальний тиск), антигіпоксантів і нейропротектори (засоби, які обмежують пошкодження тканини мозку, що виникло в результаті нестачі кисню). Це потрібно враховувати при підборі дозувань ліків.

  Кратал призначається курсом, тривалість якого становить від трьох до чотирьох тижнів. Його слід приймати перед їдою, по одній або дві таблетки три рази на добу.

  Побічні ефекти і ознаки передозування

  У деяких хворих через підвищену чутливість до компонентів препарату можуть розвинутися алергічні реакції. У рідкісних випадках виникають диспепсичні розлади: біль у животі, нудота, блювання, діарея (рідкий стілець).

  При передозуванні Краталу перераховані вище симптоми посилюються, з’являється сонливість. У такій ситуації потрібно промити шлунок і надалі припинити приймати препарат. Якщо ознаки передозування зберігаються, то необхідно звернутися за медичною допомогою.

  Кратал — це препарат, який буде ефективний при багатьох захворюваннях серця і судин. При нейроциркуляторної дистонії він може застосовуватися самостійно, а при гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця призначається разом з основними лікарськими засобами.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.