Красива постава — це так важливо?

Красива постава — це не тільки пряма спина, розгорнуті плечі і гордо підкинута підборіддя: правильну поставу важливо підтримувати не тільки тому, що неправильна постава разючим чином змінює зовнішність не в кращу сторону, але ще й тому, що лише підтримуючи правильну поставу можна запобігти деякі порушення хребта. Зігнута спина, сутулі плечі, опущена голова — все це надає різко негативний вплив на здоров’я хребта, і результатом неправильної постави, зрештою, стає поява болю в шиї, поясниці, головних болів. Хоча постава формується в ранньому віці, навіть в зрілому віці її можна виправити: гарна постава — це результат терпіння і роботи над собою.

Від чого залежить гарна постава

Правильна, красива постава — це, в першу чергу, певне положення тулуба і голови відносно один одного. Правильна постава — це пряма спина, розгорнуті, трохи опущені плечі, що знаходяться строго на одному рівні, трохи втягнутий живіт, що знаходяться на одній вертикальній лінії голова і тулуб. Правильна постава не порушує координації, ніяк не позначається на свободі і легкості рухів: якщо постава правильна, то ноги розігнуті в колінах і тазостегнових суглобах, всі суглоби рухливі, а м’язи ніг при змиканні п’ят, гомілок, колін не напружуються. Найпростіше перевірити правильність своєї постави, скориставшись старим англійським способом. У Великобританії морські кадети виробляють строгу, гордовиту поставу, по тридцять-сорок хвилин на день стоячи біля стіни, притискаючись до неї потилицею, лопатками і п’ятами. За прикладом кадетів встаньте впритул до стіни, повернувшись до неї спиною — ноги повинні бути зімкнуті, руки опущені по швах, потилицю стосується поверхні стіни. Якщо долоню однієї руки можна просунути між попереком і стіною — значить, правильна постава.

Як домогтися гарної постави

Зрозуміло, сутулитися і тримати спину зігнутою, а голову — опущеною, куди простіше, ніж постійно стежити за правильною поставою. Якщо не приділяти поставі належної уваги, в кінцевому рахунку вона зіпсується остаточно — і тоді домогтися гарної постави буде набагато складніше. У зрілому віці виправлення постави вимагає і праці, і терпіння, і постійної уваги: за правильністю постави необхідно стежити постійно, не поступаючись природному бажанню розслабитися і зігнути спину, якою б зручною ця поза не здавалася. Стоячи або рухаючись, необхідно тримати спину прямою, живіт — ледве втягнутим, стежити за тим, щоб плечі завжди були розправлені. Трохи підкинута підборіддя творить дива з поставою: гордовитий нахил голови автоматично змушує розправити плечі і випрямити спину. Нарешті, дуже важливо стежити за поставою, виконуючи будь-яку роботу — будь то виконання найпростішої роботи по будинку або ж робота за офісним столом: у будь-якому випадку необхідно підтримувати правильну поставу, постійно тримати спину прямою, а плечі — розправленими, ні в якому разі не сутулитися , навіть якщо спина прямо-таки вимагає відпочинку.

Вправи

Постійний самоконтроль — це лише один з факторів, що дозволяють добитися правильної, красивої постави. Ще одна важлива складова гарної постави — це сильні, міцні м’язи, адже саме м’язи утворюють своєрідний «корсет», що підтримує хребет. Саме з цієї причини навіть лікувальна гімнастика, що призначається для лікування і профілактики деяких захворювань хребта і суглобів, передбачає ряд вправ для зміцнення м’язів. Зміцнити м’язи і одночасно виправити поставу допомагають наступні вправи:

  • Для м’язів живота: підйоми корпусу з положення лежачи (з прямою спиною або зі скручування тулуба в сторони), нахили в сторони — такі вправи зміцнюють всі м’язи живота, включаючи косі м’язи, і полегшують навантаження на м’язи спини.
  • Для м’язів плечового пояса: махи руками в сторони, підйоми рук по черзі (спина завжди повинна залишатися прямій)
  • Для м’язів спини: прогини тулуба (грудного відділу хребта) з положення лежачи на спині (лікті потрібно притиснути до підлоги). Також зміцнити м’язи спини допомагають вправи з підйомом тазу з положення лежачи на спині (ноги зігнуті в колінах, стопи на підлозі, лікті притиснуті до підлоги).
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.