Кращі солодощі для дітей, хворих на діабет

Якщо впоратися з діабетом буває дуже нелегко дорослим, уявіть, як важко миритися з вимушеними обмеженнями дітям. Важко відмовляти собі в улюбленій їжі, особливо якщо вона раз у раз потрапляє на очі. Діабет — серйозне захворювання, але зовсім не обов’язково через нього зовсім позбавляти дитину солодкого.

Про солодощі: не можна чи все-таки можна?

Ще раз: не обов’язково повністю забороняти дитині їсти солодке. Звичайно, що містяться в цукерках, шоколадних батончиках, тортики та інше вуглеводи можуть стати причиною підвищення рівня цукру в крові у дитини. Але найважливіше кількість солодкого, яке їсть дитина. Разом з їжею, яка «нейтралізує» вуглеводи, дитина цілком може з’їсти що-небудь солодке без шкоди для здоров’я.

Як вирішити, що саме можна?

Дивіться на вміст вуглеводів в солодкому, коли вирішуєте, підходять вони чи не підходять вашій дитині. У деяких цукерках міститься так багато вуглеводів, що вони можуть перевищити допустиме для вашої дитини кількість. Тому, якщо, наприклад, ви хочете дати дитині після обіду шматок шоколаду, то в обід замість картоплі, в якій багато вуглеводів, покладіть йому в тарілку брокколі. Тобто в шоколаді, який ви йому дали, має бути стільки ж вуглеводів, скільки в картоплі, яку ви не дали. Досить простий розрахунок.

Цукерки без цукру

Цукерки без цукру допоможуть впоратися з тягою до солодкого, але майте на увазі, що не всі замінники цукру однакові. Цукрові спирти — сорбітол, ксилитол, ізомальт, манітол та інші містять менше вуглеводів, ніж звичайний цукор або крохмалисті продукти. Від зазначеного в грамах кількості вуглеводів в цукерці відніміть половину кількості (теж в грамах) цукрових спиртів, а різниця буде входити в допустиму для дитини норму споживання вуглеводів.

Святкові солодощі

У свята хворим на діабет дітям (та й дорослим) особливо важко відмовляти собі в солодкому. Купуйте спеціальні цукерки, шоколадки і печива для діабетиків — зазвичай в магазинах вони займають окремі стелажі. Тоді ваша дитина не буде з сумом дивитися, на тих, хто в свята уплітає солодке за обидві щоки.

Будьте обережні

Якщо дитина буде час від часу з’їдати трохи солодкого, це йому не зашкодить, але надто велика порція різко підвищить рівень цукру в крові, а це небезпечно. Уважно читайте етикетки, щоб заздалегідь знати кількість містяться в них вуглеводів. Навчіться вираховувати кількість вуглеводів в працях різної їжі. З раннього віку розповідайте дитині про важливість правильного харчування, щоб, до того часу, як він виросте, вони стали для нього природними.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.