Краплі для очей — як їх використовувати правильно?

У будь-якій аптеці можна помітити безліч різних безрецептурних крапель для очей. За допомогою деяких з них можна зняти дискомфорт, викликаний напругою очей, інші ж використовуються для лікування різних очних захворювань.

Краплі для очей застосовують при наступних проблемах:

 • Сухість очей
 • Червоність
 • Сверблячка
 • Алергія
 • Хворобливість
 • Пухлини, набряки
 • Нагноєння очей
 • Інфекції

  При інфекціях потрібно звертатися до лікаря, і не всі очні інфекції можна вилікувати за допомогою крапель, навіть рецептурних. Якщо ж вас турбує просто сухість очей, можна купити будь-які відповідні безрецептурні краплі, але і в цьому випадку, втім, краще проконсультуватися з лікарем.

  Очні краплі проти сухості і почервоніння очей

  Багато безрецептурні краплі для очей забезпечують короткочасне полегшення при сухості очей — в тому випадку, якщо причини появи цього симптому також носять тимчасовий характер.

  Ймовірно, сухість ока час від часу спостерігається практично у кожної людини. Це відбувається, коли ви довго працюєте за комп’ютером, читаєте, проводите багато часу на сонці і так далі. Очі можуть стати сухими в результаті тривалого перельоту (іноді повітря в салоні літака буває дуже сухим) або через дегідратації.

  Велика частина крапель для очей, за допомогою яких можна впоратися з сухістю, є так званими «штучними сльозами» — в них містяться речовини, які в нормі зволожують очі.

  Фахівці рекомендують уникати крапель для очей, що містять судинозвужувальні засоби, або деконгестантів. Часто такі краплі рекламуються як засоби проти червоності очей. Деконгестантів звужують зовнішні кровоносні судини в білках очей, завдяки чому, дійсно, вони виглядають менш червоними. У той же час такі краплі можуть викликати ще більшу сухість очей.

  У чому причина сухості очей

  Тривала сухість очей може бути викликана процесом старіння, особливо у жінок — у них на розвиток сухості впливають гормональні зміни. Крім того, сухість очей може бути викликана тривалим прийомом сечогінних засобів або антидепресантів.

  Якщо сухість очей зберігається протягом тривалого часу і має більш серйозні причини, чому втома, можливо, замість крапель вам краще використовувати гелі або мазі. Однак, оскільки деякі гелі викликають тимчасове помутніння зору, їх краще застосовувати перед сном.

  До складу більшості крапель для очей входять консерванти, які перешкоджають розмноженню бактерій, таким чином, підвищуючи безпеку препарату. Проте в деяких людей ці консерванти можуть викликати алергічну реакцію.

  Краплі для очей без консервантів зазвичай випускають у дуже маленьких тюбиках, в яких міститься, як правило, одна доза препарату. Після того, як ви відкриєте таку упаковку, краплі потрібно використовувати протягом дня, а потім викинути, навіть якщо там щось залишилося, так як в препараті без консервантів швидко почнуть розмножуватися мікроорганізми.

  Червоні очі

  Почервоніння очей може бути викликана різними причинами, у тому числі сухістю, алергією, інфекцією, втомою, або поєднанням цих факторів. Замість того щоб використовувати краплі, призначені для боротьби з цим симптомом, краще проконсультуватися з лікарем і виявити причину його появи.

  Деконгестантів можуть викликати не тільки сухість і роздратування, але і залежність — тобто невдовзі після закінчення дії крапель білки очей будуть ставати червоними, навіть якщо ви добре відпочили. Іноді деконгестантів також викликають розширення зіниць.

  Якщо сухість і почервоніння очей викликані втомою і браком сну, для полегшення цих симптомів буде достатньо найпростіших очних крапель. Якщо ж поява цих симптомів викликано алергічною реакцією, потрібні інші засоби.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.