Косметика для вагітних — не втрачаючи краси

Основне питання, яке виникає при виборі косметики для вагітних — чи безпечна вона для майбутнього малюка? Багато жінок під час вагітності намагаються обмежувати використання косметики, щоб не нашкодити малюкові. Нижче ми поговоримо про те, яку косметику і косметичні процедури під час вагітності можна використовувати без побоювань, а від чого краще відмовитися.

Креми і лосьйони для автозагара

Більшість фахівців схиляються до висновку, що косметика для автозагара безпечна для вагітних. Крім того, вони допомагають підвищити почуття власної привабливості — це не вистачає багатьом майбутнім мамам. Однак деякі жінки під час вагітності знаходять запах засобів для автозагара дуже неприємним — навіть якщо раніше без проблем користувалися ними — і не використовують їх тільки з цієї причини. Якщо після використання автозагара у вас з’являються які-небудь ознаки алергічної реакції, як можна швидше проконсультуйтеся з лікарем.

Епіляція воском

Епіляція воском безпечна для вагітних, однак через вплив гормонів в цей період вона заподіює ще більший біль, ніж зазвичай. Якщо ви відносно легко переносите біль, то можете продовжувати робити воскову епіляцію під час вагітності. Уважно стежте за станом шкіри після процедури — епіляція у вагітних може викликати більш помітне пошкодження дрібних кровоносних судин, ніж зазвичай.

Зволожуючі креми

Зволожуючі креми безпечні для вагітних жінок і потрібні їм. Регулярне зволоження шкіри не тільки обличчя, але й усього тіла, дозволить шкірі залишатися еластичною і знизить ризик появи розтяжок.

Декоративна косметика

Велика частина декоративної косметики безпечна для вагітних. Рекомендується звести до мінімуму використання косметики, до складу якої входять речовини, що усувають ознаки старіння.

Хімічні засоби для епіляції

Безпека цих коштів для вагітних знаходиться під питанням. Деякі лікарі вважають, що вони не можуть абсорбуватися в шкіру і тому їх можна вважати безпечними. Інших турбує те, що дія цих косметичних засобів недостатньо добре вивчено, щоб робити висновки про їхню безпеку.

Хімічні фарби для волосся

Більшість експертів в даний час вважають, що під час вагітності можна без побоювань робити відблиски на волоссі, так як при цьому фарба не стикається зі шкірою голови. Згідно з результатами деяких досліджень, в хімічних фарбах для волосся містяться речовини, потенційно здатні привести до розвитку вроджених вад у дитини. Однак, щоб викликати такі наслідки, в організм повинні проникати дуже великі дози цієї речовини, що при фарбуванні волосся малоймовірно. Тим не менше, якщо ви хочете пофарбувати волосся, краще зробити це після закінчення першого триместру вагітності, коли ризик розвитку вроджених дефектів істотно знижується.

Ботокс

Лікарі вважають малоймовірним, що ботокс, який вводять під шкіру обличчя, може потрапити в кровотік і нашкодити дитині. Тим не менш, ботокс є токсином і процедури, під час яких він застосовується, настійно рекомендується відкласти до закінчення вагітності.

Роаккутан або ретиноєва кислота — це рецептурні засоби для лікування акне. Містяться в них речовини привести до розвитку вроджених дефектів, включаючи відставання в розумовому розвитку і порок серця. Якщо вагітність настала під час використання цих косметичних засобів, потрібно пройти особливо ретельне медичне обстеження. Починати приймати їх під час вагітності заборонено.

противікових косметика, що містить високі дози вітаміну А

Надлишок вітаміну А також може сприяти розвитку вроджених вад. Вибираючи крем проти зморшок, уважно вивчайте його складу. Якщо у вас залишаються сумніви в його безпеці, проконсультуйтеся з лікарем.

Обгортання, призначені для боротьби з целюлітом або іншими косметичними недоліками, може викликати зневоднення, що істотно підвищує ризик передчасних пологів. Крім того, перегрів тіла збільшує ймовірність розвитку дефектів нервової трубки.

Основне правило вибору косметики для вагітних: за наявності будь-яких сумнівів у її безпеці краще зайвий раз зателефонувати лікарю, ніж нашкодити майбутній дитині.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.