Кортексин в таблетках: існують тільки ін’єкції

Кортексин — ефективний лікарський препарат, який готують з кори головного мозку великої рогатої худоби. Він добре впливає на мозковий кровообіг та обмін речовин в клітинах головного мозку. Але цей препарат не випускається в таблетках — його виробляють у вигляді порошку, який розводять і використовують для ін’єкцій.

Як «працює» кортексин

Кортексин — це лікарський препарат, який готують з кори головного мозку великої рогатої худоби і свиней. Він справляє безпосередній вплив на головний мозок, повністю або частково відновлює пам’ять, покращує здатність навчатися, інтелект та інші функції кори головного мозку.

Препарат майже не дає побічних ефектів і не має протипоказань, але недоліком його є форма випуску — він випускається тільки для ін’єкцій. Це робить проблематичним застосування Кортексин у дітей у вигляді повторюваних курсів. Кортексин випускають у флаконах та ампулах, в яких міститься екстракт висушеного спеціальним способом препарату. Флакони для дорослих містять 10 мг діючої речовини, для дітей — 5 мг.

Кортексин має дуже багатий набір біологічно активних речовин, які проникають у центральну нервову систему і активно впливають на клітини головного мозку (нейрони). Препарат покращує обмін речовин в нейронах і міжклітинних просторах, а також взаємодія між ними. У результаті в нейронах і міжклітинному просторі утворюється нормальне співвідношення збудливих та гальмівних амінокислот і речовин, за допомогою яких з нейрона на нейрон передаються нервові імпульси. Це призводить до тотального поліпшенню діяльності головного мозку, зниженню судомної готовності, зменшення продукції вільних радикалів і їх токсичного впливу на нейрони.

Кортексин здійснює нейропротекторну, ноотропну, антиоксидантну, обмінне дію. Перш за все, він захищає клітини головного мозку від негативного впливу різних чинників (нейропротекторну дію), у тому числі токсичних речовин. Одночасно він захищає нейрони і від вільних радикалів (антиоксидантна дія), що дуже важливо при різних захворюваннях нервової системи, так як знижує ризик загибелі нейронів в умовах нестачі кисню. Близько до цих дій і ноотропну дію препарату, яке знижує потреби нейронів у кисні і улучает в них обмін речовин.

В результаті після курсу лікування кортексин поліпшується розумова і інтелектуальна діяльність головного мозку, пам’ять, здатність достатньо довго утримувати увагу на якомусь предметі або процесі. Крім того, підвищується стійкість до нервово-психічних перевантажень і стресів, а після таких впливів організм швидше відновлюється.

Кому призначають кортексин

Кортексин призначають при лікуванні різних захворювань і станів головного мозку у дорослих і дітей. Це порушення мозкового кровообігу різного походження, наприклад інсульти. Кортексин дозволяє максимально зменшити руйнівний вплив інсульту і швидко відновити після нього основні функції головного мозку.

При органічних ураженнях головного мозку, що виникли після травм і захворювань у цій області, також може порушитися кровообіг і обмінні процеси в нейронах — кортексин допоможе частково усунути й ці симптоми.

При перинатальних ураженнях головного мозку у дітей, які виникають під час пологів і в околородовий період застосування кортексин знижує ризик розвитку важких невиліковних змін у дітей. У дітей дошкільного віку він застосовується при затримці нервово-психічного розвитку. У дітей шкільного віку з розладами здатності до навчання і порушеннями пам’яті кортексин сприяє поліпшенню навченості, концентрації уваги і пам’яті.

Застосовують кортексин і при хронічних інфекційно-запальних захворюваннях головного мозку (енцефалітах та енцефаломієліту). Це стимулює обмін речовин в нейронах і підвищує шанси хворого в боротьбі з основним захворюванням.

Позитивне впливає кортексин при епілепсії і судомах будь-якого іншого походження: поліпшується співвідношення між процесами збудження і гальмування в головному мозку й знижується ризик розвитку змін особистості.

Призначають кортексин при після важких інфекцій, отруєнь, загострень хронічних захворювань, при загальному ослабленні організму, а також при порушеннях з боку вегетативної нервової системи (вона іннервує внутрішні органи і кровоносні судини) — у всіх цих випадках нормалізація обмінних процесів в головному мозку сприяє поліпшенню стану хворих.

Кортексин прекрасно переноситься, як дорослими, так і дітьми. Протипоказаннями для його призначення є тільки вагітність, годування дитини грудьми (клінічні дослідження у цього контингенту хворих не проводилися) та підвищена чутливість до компонентів препарату.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.