Кортексин — побічні дії: можлива алергія

Кортексин є лікарським препаратом натурального походження , тому він, як правило, добре переноситься хворими. Але, як і будь-який інший натуральний лікарський препарат, кортексин може викликати алергічні реакції, іноді досить сильні.

Принцип дії кортексин на організм

Натуральний лікарський препарат кортексин містить комплекс водорозчинних поліпептидних фракцій з низькою молекулярною вагою, що дозволяє молекулам проникати з крові в клітини головного мозку (долати гематоенцефалічний бар’єр). Отримують кортексин з кори головного мозку великої рогатої худоби або свиней не старше однорічного віку. Кортексин робить багатобічна позитивний вплив на клітини головного мозку, поліпшуючи при цьому діяльність центральної нервової системи в цілому.

Основна дія кортексин полягає в тому, що він поліпшує обмінні процеси в клітинах головного мозку і в міжклітинному просторі, що сприяє тому, що ці утворення починають працювати, більш економно витрачаючи такі ресурси, як глюкоза (джерело енергії) і кисень. Під впливом кортексин поліпшуються всі функції головного мозку, знижується його збудливість і схильність до судом, підвищуються інтелектуальні здібності пам’ять, поліпшуються відбудовні здатності.

Така дія дозволяє широко застосовувати кортексин, як у дорослих, так і у дітей з різними захворюваннями центральної нервової системи.

Протипоказанням для застосування кортексин є тільки вагітність, годування дитини грудьми (клінічні дослідження на вагітних жінках і годуючих матерів не проводились) та індивідуальна непереносимість препарату хворим.

Побічні ефекти, які можуть виникати при застосуванні кортексин

Побічних ефектів при застосуванні кортексин, як серед дорослих, так і серед дітей зафіксовано не було. Єдиними побічними ефектами при введенні кортексин можуть бути тільки алергічні реакції, від яких ніхто не застрахований. Як натуральний препарат кортексин цілком може давати такі реакції, навіть, незважаючи на сучасні технології його приготування. Але і про таких реакціях в спеціальній літературі майже не чути.

Алергічні реакції на введення будь-якого лікарського препарату або харчового продукту були відомі ще Гіппократу і з тих пір їх прояви мало змінилися. Вони виникають у відповідь на впровадження в організм речовини, що викликає алергію (алергену або антигену).

При цьому спочатку відбувається сенсибілізація організму — утворення антитіл — спеціальних білків, завдання яких — знищення алергену (антигену). Тому перше введення будь-якого лікарського препарату зазвичай не небезпечно, алергічна реакція виникає після його повторного введення після сенсибілізації організму.

Алергічні реакції негайного типу називаються реагіновим або анафілактичними, так як вони протікають з утворенням антитіл, які отримали назву реагинов. При з’єднанні реагинов з антигеном виділяються біологічно активні речовини, які викликають алергічну реакцію — медіатори алергії (наприклад, гістамін). Гістамін викликає дуже швидка поява алергічної реакції.

Алергічні реакції негайного типу можуть проявлятися у вигляді запалення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, кон’юнктиви, бронхоспазм, шкірні висипи (дерматозів), кропив’янки та ангіоневротичного набряку (папулезной, зростаючої не очах, схильної до злиття висипки, що переходить у набряк губ, язика і гортані), анафілактичного шоку (важкої алергічної реакції з втратою свідомості).

Будь-які з перерахованих алергічних реакцій можливі при введенні кортексин, тому перші кілька ін’єкцій препарату краще зробити не вдома, а в процедурному кабінеті поліклініки, де є все необхідне для надання екстреної медичної допомоги при таких станах.

Як вводять кортексин

Кортексин вводять внутрішньом’язово один раз на добу протягом десяти днів. Повторний курс лікування можна провести не раніше, ніж через місяць.

Безпосередньо перед ін’єкцією сухе стерильне ліофілізований речовина, що міститься у флаконі, розводять одним — двома мілілітрами 0.5% розчину новокаїну, води для ін’єкцій або фізіологічного розчину. (0.9% розчину хлористого натрію для ін’єкцій). Після розведення кортексин зберігати не можна. Дозу кортексин встановлює лікар, дітям доза розраховується по вазі. Передозувань кортексин зафіксовано не було.

Кортексин є ефективним і безпечним препаратом, який застосовується при лікуванні захворювань центральної нервової системи у дорослих і дітей.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.