Кортексин — інструкція: підмога для мозку

Кортексин — лікарський препарат, отриманий з кори головного мозку великої рогатої худоби. Він робить позитивний вплив на обмінні і судинні процеси в головному мозку, знімає судомну готовність і захищає головний мозок від токсичної дії вільних радикалів.

Механізм дії кортексин

Кортексин — це ноотропний препарат, який виробляє вітчизняна фармацевтична фірма ТОВ «Герофарм». Група ноотропних препаратів надає активуюча вплив на головний мозок, стимулює пам’ять, здатність до навчання, яку розумову діяльність і поліпшують зв’язки між корою головного мозку і підкірковими утвореннями.

Випускається кортексин у вигляді ліофілізованого (висушеного способом особливою м’якою сушіння, яка дозволяє отримувати сухі тканини без втрати їх структурної цілісності і біологічної активності) порошку екстракту з кори головного мозку великої рогатої худоби і свиней. Порошок використовується для ін’єкцій в ампулах або флаконах.

Склад і дія кортексин

До складу кортексин входять біологічно активні нейропептиди, які містять двадцять амінокислот і проникаючі через гематоенцефалічний бар’єр (з крові в головний і спинний мозок). Препарат чинить різноманітний вплив на центральну нервову систему.

 • ноотропну дію кортексин проявляється в тому, що поліпшується пізнавальна робота головного мозку, пам’ять (у тому числі короткочасна), здатність зосереджувати увагу на якомусь процесі, стійкість до стресів і швидке відновлення після них. При цьому кортексин не чинить надлишкового активуючого впливу на головний мозок, а значить, є безпечним препаратом.
 • Нейропротекторна дію — це захист клітин головного мозку від різних токсичних речовин як внутрішнього (наприклад, від вільних радикалів), так і зовнішнього (наприклад, від різних психотропних речовин) походження.
 • Антиоксидантна дія — запобігає деякі непотрібні для організму окислювально-відновні реакції і тим самим зменшує число вільних радикалів, які негативно впливають на нервові клітини. Це підвищує виживаність нервових клітин в умовах нестачі кисню.
 • тканеспеціфіческіх дію — активізує обмін речовин в нейронах головного мозку, відновні процеси, сприяє поліпшенню діяльності кори головного мозку і його загального тонусу.
 • Механізм дії кортексин полягає в поліпшенні обмінних процесів в нервових клітинах і міжклітинних просторах. Це призводить до правильному співвідношенню збудливих і гальмівних амінокислот, а також нейромедіаторів (речовин, за допомогою яких передається нервове збудження — допаміну, серотоніну). У результаті знижується рівень раптової судомної активності мозку, покращується його біоелектрична активність, гальмується утворення вільних радикалів і їх токсичну дію на клітини головного мозку.

  Як всмоктується, потрапляє в тканину головного мозку і виводиться з організму кортексин, встановити неможливо, так як він складається з безлічі біологічно активних речовин, які постійно вплітаються в обмінні процеси, що не дає можливості простежить за процесом в цілому.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.