Кортексин — для головного мозку

Вітчизняний ноотропний натуральний лікарський препарат кортексин сприяє поліпшенню стану при будь-яких захворюваннях, травмах та їх наслідки головного мозку, а також при зниженні інтелекту у дорослих і при відставанні в нервово-психічному розвитку у дітей.

Кортексин виробляють з кори головного мозку великої рогатої худоби і свиней, тобто це натуральний ноотроп (препарат, що активізує діяльність головного мозку). Випускають його у вигляді порошку, висушеного особливим способом, при якому не втрачаються основні властивості біологічних тканин (ліофілізованого порошку) у флаконах або ампулах в спеціальних дозуваннях для дорослих і дітей.

Механізм дії кортексин

Як відомо, білок складається з амінокислот, які беруть активну участь у роботі головного мозку. Тому при нестачі в їжі білка можуть початися проблеми з інтелектом і пам’яттю. Без амінокислот не можуть правильно протікати процеси передачі нервових імпульсів в головному мозку, а значить не може дотримуватися правильне співвідношення між процесами збудження і гальмування. Крім того, амінокислоти беруть активну участь в обміні речовин головного мозку — при їх нестачі порушуються окислювально-відновні процеси, надходження в нервові клітини глюкози, збільшується токсичне ушкодження нервових клітин (нейронів). Кортексин складається з речовин — похідних амінокислот, які в організмі перетворюються на амінокислоти, або беруть участь у їх утворенні. Основні амінокислоти, що забезпечують правильне співвідношення процесів збудження і гальмування в неврного системі, — гамма-аминомаслянной кислоти (ГАМК), глютамінова кислота, гліцин, таурин.

Ефект кортексин

Ефект кортексин обумовлений, в першу чергу, поліпшенням та відновленням балансу між процесами збудження і гальмування в головному мозку, поліпшенням обміну речовин і енергетичних процесів у нервових тканинах. Крім того, кортексин захищає нервові клітини від ушкодження при кисневому голодуванні та різних токсичних впливах (наприклад, вільних радикалів, які утворюються в процесі окислювально-відновних реакцій), тобто захищає центральну нервову систему від старіння.

Як натуральний ноотроп кортексин діє не так швидко, але більш м’яко, ніж синтетичні ноотропи. Тим не менш, при правильно проведеному курсі лікування він також покращує всі функції головного мозку. В першу чергу поліпшується здатність до навчання, пам’ять, концентрація уваги, загальний інтелект. Відбувається це за рахунок поліпшення кровообіг головного мозку, активізації енергетичного обміну в нервових клітинах, що призводить до поліпшення їх роботи і головного мозку в цілому.

Застосування кортексин

Призначають кортексин при травмах і їх наслідки, а також різних захворюваннях, головного мозку і зниженні інтелекту. Так, при енцефалопатіях (незапальних ураженнях головного мозку), що виникли після травм і захворювань, поліпшення обміну речовин, у тому числі енергетичного обміну сприяє поступовому відновленню роботи головного мозку. Має значення при цих захворюваннях і співвідношення процесів гальмування і збудження в головному мозку, а також поліпшення кровопостачання головного мозку за рахунок нормалізації діяльності вегетативної нервової системи.

При запальних процесах (наприклад, енцефалітах) має значення, як поліпшення обмінних процесів, так і попередження токсичного впливу продуктів запалення на головний мозок.

Але найголовніше застосування кортексин знайшов при зниженні інтелектуальної діяльності. Так, з віком погіршується кровопостачання головного мозку і в першу чергу постачання тканини мозку киснем, без якого він не може існувати. Крім того, в організмі збільшується об’єм токсичних продуктів обміну речовин, у тому числі вільних радикалів. У цих умовах значно знижується інтелектуальна діяльність людини, пам’ять, здатність до зосередження і запам’ятовування тих чи інших фактів. Кортексин, діючи м’яко і повільно, здатний значно поліпшити всі ці процеси.

Не менше значення кортексин має і в педіатричній практиці. Його призначають дітям, які з якоїсь причини відстають у нервово-психічному розвитку, дітям з перинатальними (відбулися в безпосередній близькості до пологів) ураженнями головного мозку, дитячим церебральним паралічем. У всіх цих випадках спостерігається активізація розумової діяльності, поліпшення пам’яті й інтересу до навчання.

Нарешті, кортексин знайшов широке застосування при судомних синдромах, у тому числі при епілепсії, так як поліпшення обміну речовин, кровопостачання і нормалізація процесів збудження — гальмування неминуче приводили до зниження числа і зменшенню тривалості судомних нападів.

Кортексин — природний ноотропний препарат, що позитивно впливає на роботу головного мозку при будь-яких захворюваннях.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.