Кортексин дітям: допомога в складних випадках

Кортексин призначають дітям з моменту народження при перинатальних ураженнях нервової системи (ППНС). Дітям постарше кортексин призначають при епілепсії, частих головних болях і відставанні в нервово-психічному розвитку. У всіх випадках педіатри і дитячі неврологи відзначають позитивну динаміку в розвитку основного захворювання.

Кортексин — це висушена спеціальним способом витяжка з кори головного мозку великої рогатої худоби і свиней, що містить поліпептидні ланцюги. Поліпептиди — це органічні сполуки, що містять від декількох одиниць до декількох десятків амінокислотних залишків, в організмі вони з’єднуються і утворюють амінокислоти, які беруть участь в обміні речовин головного мозку, поліпшуючи всі його функції.

Як працює кортексин

Для дітей від народження до п’яти років кортексин випускається в спеціальній дозуванні, в два рази меншою, ніж для дорослих (5 мг). Кортексин широко застосовується в педіатричній практиці, в тому числі неонатологами (педіатрами, які лікують дітей першого місяця життя) і дитячими неврологами при лікуванні різних захворювань і травм нервової системи. При цьому всі фахівці особливо відзначають не тільки його ефективність, але і безпеку — повна відсутність побічних явищ.

Кортексин містить поліпептиди в такому стані, який дозволяє їм проникати через кров у головний мозок (проходити гематоенцефалічний бар’єр) прямо до нейронів (нервових клітин). У клітинах відновлюється нормальна передача нервових збуджень і співвідношення між процесами збудження і гальмування.

Кортексин при досить тривалому застосуванні у вигляді декількох курсів покращує роботу кори головного мозку, в тому числі відновлюється здатність до навчання, пам’ять, концентрація уваги, стійкість при підвищених емоційних та інтелектуальних навантаженнях і стресах. Він також робить позитивний вплив на обмінні процеси в головному мозку (в першу чергу на утворення енергії), захищає головний мозок від різних негативних впливів (особливо актуальна захист головного мозку від нестачі кисню і вільних радикалів, здатних руйнувати нервові клітини).

Кортексин та його застосування у дітей раннього віку

У дітей раннього віку часто зустрічаються перинатальні ураження нервової системи. Перинатальний період починається з двадцять восьмого тижня вагітності і закінчується через 168 годин (сім діб) після пологів. У цей період на плід можуть впливати самі різні шкідливості, такі, як недостатнє надходження кисню (від цього в першу чергу страждає головний мозок), різні інтоксикації і захворювання матері, внутрішньоутробні інфекції. Пологи — це також дуже небезпечний момент у житті дитини. І після пологів можливі різні захворювання, у тому числі інфекції.

Все це відбивається на подальшому розвитку дитини, особливо до року. І від того, як і коли почали лікувати дитину, залежить, чи будуть наслідки ППНС мінімальними або переростуть у важкі порушення центральної нервової системи у вигляді дитячого церебрального паралічу, епілепсії. У всіх дітей з ППНС в тій чи іншій мірі виявляється затримка рухового і психічного розвитку, а надалі й мови. Тому вони повинні отримувати спеціальне лікування якомога раніше. Кортексин — це натуральний препарат, який діє досить повільно і м’яко, тому для досягнення доброго ефекту дітям з ППНС потрібно провести як мінімум три — шість курсів цього препарату.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.