Короткозорість — коли гострота зору падає

Короткозорість — це стан, при якому проникаючий в око світло фокусується неправильно, через що віддалені об’єкти виглядають замутніння. Короткозорість розвивається, коли фізична довжина ока менше його оптичної довжини. Через це світло не завжди може фокусуватися безпосередньо на сітківці, через це деякі їх видимих об’єктів здаються розмитими.

Короткозорість однаково часто зустрічається у чоловіків і у жінок. Люди з короткозорістю в сімейному анамнезі найбільш схильні до цього порушення. У більшості випадків у короткозорих людей в цілому здорові очі, але в деяких випадках сильна короткозорість може призвести до дегенеративних розладів сітківки.

Симптоми

Основним симптомом короткозорості є чітко бачення близьких предметів, і помутніння тих, які знаходяться далеко. Іноді людина може краще побачити віддалені об’єкти, якщо примружився.

Часто короткозорість виявляється у дітей і підлітків. Це може бути пов’язано з постійною напругою очей під час навчання, однак це рідко є єдиною причиною розвитку короткозорості.

Як правило, короткозорість посилюється в період зростання. Коли зріст людини зупиняється, зазвичай припиняється і прогресування короткозорості.

Іншими симптомами короткозорості можуть бути часті відчуття сильного напруги очей, і головні болі.

Якщо у вас з’явилися ознаки короткозорості, зверніться до лікаря. Втім, люди з незначним погіршенням зору часто обходяться без допомоги лікаря. Звернення до фахівця не допоможе сповільнити розвиток короткозорості, а лише дасть вам можливість тим чи іншим способом скорегувати зір.

Ускладнення

Сьогодні для діагностики короткозорості найчастіше використовуються спеціальні пристрої, які точно визначають ступінь погіршення зору. Також використовуються таблиці для перевірки зору та інші методи діагностики. У деяких випадках лікар вимірює внутрішньоочний тиск і проводить тест на розрізнення пацієнтом квітів.

У більшості випадків короткозорим пацієнтам рекомендують носити окуляри або контактні лінзи. Для лікування короткозорості також використовуються різні рефракційних операції, перш за все — лазерна корекція зору.

Носіння контактних лінз може викликати деякі ускладнення, наприклад, інфекції і утворення виразок на рогівці. Операції по корекції зору рідко викликають ускладнення, але вони можуть бути серйозними — аж до погіршення і втрати зору. Втім, сучасні технології є надійним захистом від таких наслідків.

У рідкісних випадках сильна короткозорість призводить до відшарування сітківки та інших серйозних порушень.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.