Короткий огляд методів лікування вовчака — контроль над захворюванням

загрузка...

Вибір методів лікування вовчака (системний червоний вовчак) залежить від того, наскільки сильні ознаки хвороби, пошкоджені внутрішні органи і наскільки ознаки хвороби впливають на повсякденне життя. План лікування повинен відповідати індивідуальним потребам і може з часом змінюватися, коли хвороба загострюється або відступає.

Можна контролювати симптоми, доглядаючи за собою самим або за допомогою ліків. Турбота про себе включає повноцінне отримання знань про вовчаку, постійне спілкування зі своїм лікарем і ведення здорового способу життя. Ліки, які можуть використовуватися для лікування вовчака, включають ацетамінофен, нестероїдні протизапальні препарати, кортикостероїди, протималярійні засоби і імунодепресанти.

Стартова терапія

Мета лікування легкої вовчака — запобігти загостренню хвороби, коли посилюються втома, біль у суглобах і висип. Складіть розклад постійних оглядів у вашого лікаря замість того, щоб чекати загострення хвороби. Якщо воно все ж відбулося, потрібно починати лікування якомога швидше, щоб звести до мінімуму завдання шкоди вашому організму.

Лікування легкої вовчака включає в себе:

 • Мінімум сонячного світла. Якщо вам все ж доводиться бути на сонці, постарайтеся по максимуму прикрити руки й ноги, надіньте капелюх і нанесіть сонцезахисний крем широкого спектру дії з високим захисним чинником для захисту шкіри;
 • Використання кортикостероїдної мазі для висипу;
 • Прийом невеликих доз кортикостероїдів, якщо інші препарати не допомагають контролювати прояви хвороби;
 • Прийом ацетамінофену або нестероїдних протизапальних препаратів і повноцінний відпочинок, якщо у вас слабкі суглоби або біль у м’язах і жар;
 • Прийом протималярійних препаратів, особливо при шкірних висипах, втоми і болю в м’язах і суглобах.
 • Для більш серйозних форм вовчака лікування може включати:

 • Більш високі дози кортикостероїдів, в таблетках або в ін’єкціях;
 • Препарати, що пригнічують імунітет (імунодепресанти).
 • Хворі вовчак піддаються більшому ризику серцевих нападів і інсультів, ніж люди, які не хворіють цією хворобою. Щоб запобігти серцевий напад або інсульт, ваш лікар допоможе вам впоратися з факторами ризику, а саме високим тиском і підвищеним рівнем холестерину.

  Добре піклуватися про себе — це головне в боротьбі з вовчаком. Здоровий спосіб життя може зменшити частоту і ступінь тяжкості загострень. Турбота про себе також знижує ризик серцевого нападу та інсульту. Турбота про себе включає:

 • Регулярне виконання фізичних вправ;
 • Хороші знання про вовчаку та догляд за собою;
 • Відмова від куріння;
 • Здорове збалансоване харчування;
 • Підтримка сім’ї, друзів і медперсоналу.
 • Лікування шкірної висипки багато людей починають з сонцезахисних кремів, мінімального впливу сонячного світла і використання захисного одягу від сонця. Якщо потрібно, то можна використовувати протималярійні, кортикостероїдні мазі і таблетки, а також ретиноїди, такі як ацітретіна. Одні методи лікування допомагають одним людям, а іншим немає, а деякі методи лікування можуть стійкі побічні ефекти. Необхідно провести більше досліджень для визначення найбільш ефективного і безпечного методу лікування.

  Поточне лікування

  Прогресування вовчака у всіх відбувається по-різному. Загострення і ремісії можуть з’являтися раптово, несподівано і без видимої на те причини. Головна мета в лікуванні вовчака — запобігти або подолати пошкодження органів, включаючи артерії, нирки, кістки і мозок.

  Для моніторингу слабких, але постійних симптомів вовчака, необхідно наступне:

 • Уникати сонячного світла. Якщо вам все-таки потрібно бути на сонці, захисту тіло одягом і нанесіть сонцезахисний крем широкого спектру дії SPF 50;
 • Наносити кортикостероїдні мазі для висипу;
 • Приймати ацетамінофен або нестероїдні протималярійні препарати та багато відпочивати;
 • Приймати протималярійні препарати, особливо при шкірної висипки, а також втоми і болю в суглобах і м’язах;
 • Приймати кортикостероїди, якщо інші види ліків не допомагають впоратися з ознаками хвороби.
 • Якщо у вас більш серйозні прояви хвороби і є загроза для органів вашого тіла, лікування може включати:

 • кортикостероїди у великих дозах, при серйозних ускладненнях необхідно тривале лікування;
 • препарати, що пригнічують імунітет (імунодепресанти);
 • Лікування при погіршенні стану

  Якщо у вас серйозні ускладнення від вовчака, які сильно впливають на якість вашого життя або загрожують їй, а також, якщо вони тягнуть за собою ураження органів, вам напевно знадобиться інтенсивна терапія, яка включає:

 • високі дози кортикостероїдів;
 • препарати, що пригнічують вашу імунну систему (імунодепресанти), необхідні, щоб уникнути постійного ушкодження органів вашого тіла і можливої смерті.
 • Належний догляд за собою дуже важливий для успішного подолання вовчака. Він покращує якість вашого життя і може зробити настання загострень не такими частими. Наприклад, ви можете зменшити наступ загострення, добре захищаючись від сонця, уникаючи і вчасно приймаючи лікування від інфекцій, а також намагаючись уникати стресових станів. Техніка зменшення стресу включає в себе фізичні вправи і спрощення свого режиму дня. Повноцінний відпочинок може зменшити втому, характерну для вовчака.

  Деякі хворі вовчаком виробляють протеїн (антитіло), який атакує певні показники згортання крові, що може змусити кров легко згортатися. Це стан, який носить назву синдром антитіл до фосфоліпідів, може призвести до легких або сильним ускладнень для згортання крові. Якщо у вас розвинеться такий стан, вам можуть знадобитися протизсідні препарати для уповільнення згортання крові. Це дуже важливо, якщо у вас вже є тромби. Аспірин — нестероїдний протизапальний препарат, який іноді застосовується для уповільнення процесу згортання крові.

  Якщо у вас розвинулася серйозна хвороба нирок, яку не можна контролювати за допомогою ліків, вам необхідний діаліз чи пересадка нирки.

  Попередження

  Лікування кортикостероїдами і фізична бездіяльність ставлять людей в групу ризику стоншення кісток (остеопорозу). Споживаючи адекватну кількість кальцію і вітаміну D, ви сповільніть цей процес. Ваш лікар може також прописати вам бісфосфонати, вид препаратів, які використовуються для профілактики і лікування остеопорозу).

  Лікування вовчака ускладнюється наступними факторами:

 • Причина та вид симптомів вовчака можуть бути дуже різними;
 • Загострення і ремісії можуть наступати в будь-який час, що ускладнює робити висновки про ефективність вашого лікування;
 • Деякі побічні ефекти від лікування можуть бути такими ж важкими, як і симптоми вовчака.
 • Неможливо абсолютно зменшити всі ознаки хвороби на тривалий період часу, особливо без побічних ефектів від ліків. Співпрацюйте зі своїм лікарем, щоб досягти балансу між контролем над вашою хворобою, запобіганням пошкодження органів вашого тіла і мінімізацією побічних ефектів після тривалого лікування препаратами. Наприклад, ви можете приймати дозу ліків, яка здатна контролювати розвиток вовчака, і запобігати ураження інших органів, але у вас все ж можуть проявлятися такі симптоми, як легка шкірний висип, м’язовий біль і біль у суглобах. Застосування більш високих доз препаратів тривалий час підвищує ризик появи серйозних побічних ефектів. Ваш лікар пропише вам дозу, достатню для контролю тільки самих серйозних, загрозливих для життя симптомів.

  Гормони, що містяться в протизаплідних пігулках (оральні контрацептиви), не шкідливі жінкам з постійною вовчаком середньої тяжкості. Жінки, чиє захворювання не піддається контролю, можуть використовувати негормональні методи контрацепції, а саме медьсодержащіе внутрішньоматкові контрацептиви, презервативи або діафрагму.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.