Короста — коли долають кліщі

загрузка...

Короста — це захворювання, збудником якого є коростяний кліщ, або коростяний свербіння (лат. Sarcoptes scabiei). Кліщ викликає сильний свербіж, який стає особливо відчутним по ночах.

Короста дуже заразна і може швидко поширитися в сім’ї, дитячому садку, шкільному класі, і так далі. З цієї причини лікарі часто рекомендують лікування від корости всій родині або іншим групам, регулярно контактують із зараженим.

На щастя, для лікування цього захворювання існують надійні та ефективні засоби.

Симптоми корости

Основними симптомами корости є сильний свербіж шкіри маленькі пухирі, що з’являються там, де переміщаються коростяві кліщі. Найбільш часто у дорослих висип з’являється в складках шкіри — під пахвами, між пальців, на внутрішній стороні ліктя, на талії, сідницях, геніталіях, колінах, під грудьми і на лопатках.

У дітей симптоми корости частіше виявляються на шкірі голови, обличчі, шиї, долонях і підошвах ніг.

При появі симптомів корости обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Спеціальні ванни, народні засоби і безрецептурні препарати не допоможуть впоратися з коростою.

Причини

восьминогий коростяний кліща не можна помітити неозброєним оком. Самка кліща проникає під шкіру, де проробляє хід і відкладає яйця. Вони дозрівають протягом 21 дня, після чого з’являються молоді кліщі, які вибираються на поверхню шкіри, де дорослішають і звідки можуть розповсюджуватися на інші ділянки шкіри і / або на інших людей. Коростяний свербіння виникає в результаті алергічної реакції організму на кліщів, їх яйця і відходи життєдіяльності.

Короста передається іншим людям при близьких фізичних контактах і, значно рідше, при використанні однієї одягу, постільної білизни, рушник і так далі.

Коросту у людини, собак і кішок викликають окремі види коростяний кліща. Представники кожного з цих видів кліщів гинуть, якщо протягом певного часу не можуть знайти відповідного хазяїна. При контакті з коростяних кліщів тварин у людини може з’явитися шкірна реакція, але вона швидко мине, а справжня короста не розвинеться.

Ускладнення

При постійному розчісуванні шкіри на ній утворюються ушкодження, збільшуючи ризик розвитку вторинних інфекцій, наприклад, імпетиго. Імпетиго — це інфекція поверхневих шарів шкіри, яку найбільш часто викликає стафілокок і, іноді, стрептокок.

Важка форма корости — коркова короста, може розвинутися у людей, що відносяться до груп ризику:

 • Пацієнти з хронічними захворюваннями, ослабляють імунну систему, такими, як ВІЛ
 • Тяжкохворі люди, які тривалий час знаходяться в лікувальних установах
 • Літні люди, що живуть в будинках престарілих
 • У хворих корковою коростою великі ділянки шкіри покриваються спочатку висипом, а потім кіркою. Ця хвороба заразна звичайної корости і важче піддається лікуванню.

  Лікування

  Коросту лікують за допомогою наступних рецептурних препаратів:

 • Перметрин (Elimite). Містяться в цій мазі хімічні речовини вбивають коростявих кліщів. Зазвичай для досягнення позитивного результату її досить нанести на шкіру двічі — другий раз приблизно через тиждень після першого застосування. Перметрин вважається безпечним для пацієнтів всіх віків, а також для вагітних і годуючих грудьми жінок.
 • Ліндан. Цей препарат випускають у формі мазі, лосьйону та шампуню. Як перметрин, його використовують два рази, з тижневим інтервалом між застосуваннями. Ліндан не рекомендується використовувати дітям до двох років, вагітним і годуючим груддю жінкам і пацієнтам з ослабленою імунною системою.
 • Кротамітон (Юракс) зазвичай рекомендується дітям до двох років. Він не містить сильнодіючих хімічних речовин і його слід наносити на шкіру від двох до п’яти разів на день.
 • Хоча ці препарати швидко вбивають коростяний кліща, пацієнти можуть відчувати свербіж протягом декількох тижнів. Щоб полегшити свербіж, використовуйте прохолодні компреси і каламіновий лосьйон. Якщо свербіж дуже сильний, попросіть лікаря порекомендувати вам безрецептурні антигістаміни.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.