Коронки на зуби: просте відновлення

загрузка...

Коронки на зуби встановлюються в тому випадку, коли зуб зруйнований і немає можливості відновити його за допомогою пломбування. Сучасні технології та матеріали для виготовлення коронок дозволяють встановити на зуби такі протези, які нічим не відрізнятимуться від здорових природних зубів.

У якому випадку потрібна штучна коронка

Природна коронка зуба (та частина зуба, що виступає над яснами) часто руйнується під впливом умовно-патогенних бактерій, що постійно живуть у порожнині рота. При недостатній гігієні порожнини рота бактерії розмножуються у величезній кількості і осідають на поверхні емалі зубів, виділяючи ферменти, що роз’їдають тверді тканини зуба. Причиною руйнування зубів може бути також травма або занадто велике навантаження на зуби, що призводить до їх передчасного стирання. Передчасне стирання зубів може бути викликано також особливостями зубної емалі даної людини.

Нарешті, зуб з якоїсь причини може змінити свій колір (наприклад, після лікування). Щоб замаскувати такий дефект також часто потрібно штучна коронка.

Відновлення зуба за допомогою штучної коронки

Штучна коронка відноситься до незнімних видів зубних протезів, це означає, що її встановлюють і закріплюють так, щоб її неможливо було зняти самостійно, без участі стоматолога.

Зубні коронки можна виготовити з самих різних матеріалів. Ще не так давно вибір був не такий великий: метал або пластмаса. І ті, і інші коронки відрізнялися дуже низькими естетичними якостями і були дуже помітні в порожнині рота. І якщо металеві коронки могли служити довго, то пластмасові дуже швидко зношувалися і часто викликали алергію.

Сьогодні за бажанням пацієнта можна встановити коронки як з металу і пластмаси (вони дешевше), так і з сучасних матеріалів — фарфору і металокераміки. Порцелянові коронки красиві, але недовговічні, а металокераміка відрізняється як відмінним зовнішнім виглядом, так і міцністю.

Існують і певні правила установки штучних коронок. Вони повинні бути зроблені точно за формою віддаленого або зруйнованого зуба, бажано також, щоб штучний зуб відповідав натуральним за кольором (якщо, звичайно, це не металева коронка, яка в будь-якому випадку буде відрізнятися від решти зубів). Матеріал, з якого робиться коронка, повинен бути біологічно нейтральним, не викликати алергії і не вступати в хімічні реакції з тканинами порожнини рота.

Коронки, які встановлюються на зуби, можуть нести різну функцію: відновлювати форму або колір зуба (відновлювальні коронки), бути опорою для різних зубних протезів (фіксуючі коронки) або тимчасово захищати зуби, які піддаються лікуванню, від зовнішніх впливів (провізорний коронки ).

Традиційні зубні коронки

До традиційних або злегка застарілим видам зубних коронок відносяться металеві та пластмасові коронки.

Металеві зубні коронки гарні на бічних зубах — сьогодні їх в основному і встановлюють в цій області, так як вони відрізняються міцністю і довговічністю. Для виготовлення металевих коронок існує багато різних сплавів: з дорогоцінних металів (золота і платини, срібла і паладію), а також менш дорогі коронки із сплавів хрому і кобальту, титану, сталі (у тому числі зі спеціальним напиленням під золото). Це ідеальне покриття для жувальних зубів.

Пластмасові зубні коронки виготовляють шляхом штампування, тому вони відрізняються недорогою ціною. Але цим достоїнства пластмасових коронок і закінчуються: вони неміцні, швидко змінюють свій колір і часто є причиною алергічних реакцій. Але цей вид коронок прекрасно підходить для провізорного (тимчасового, на час лікування зуба) протезування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.