Користь риб’ячого жиру: сфери застосування

загрузка...

Риб’ячий жир, одержуваний з тканин риби жирних сортів, наприклад, лосося, тунця, макрелі, оселедця, озерної форелі і сардин, володіє безліччю корисних властивостей. У риб’ячому жирі містяться необхідні для здоров’я омега-3 жирні кислоти, які допомагають як при цілому ряді захворювань. Наприклад, вони знижують ризик виникнення інфаркту та коронарної хвороби серця, допомагають боротися з депресією, біполярним розладом і шизофренією.

Покращує на діяльність мозку

Всі ми чули слова «риба — їжа для мозку», але чи може в дійсності риб’ячий жир поліпшити функціонування нашого мозку? Як показують останні дослідження, це саме так.

Насправді, один з компонентів омега-3 жирних кислот (багатим джерелом яких є риб’ячий жир), докозагексаєнова кислота (ДГК), також являє собою основний компонент нервових клітин мозку. Мембрани цих нервових клітин складаються з докозагексаєнової кислоти.

У підсумку, учені виявили, що у людей з хворобою Альцгеймера зміст докозагексаєнової кислоти знижений, що пов’язано зі зниженою здатністю до логічного мислення, а також здатністю нервових клітин до взаємодії один з одним.

Корисні властивості риб’ячого жиру були продемонстровані в критичній ситуації, коли риб’ячий жир використовували для лікування єдиного вцілілого під час рудникової катастрофи на шахті «Саго» в США в 2006 р. Шахтар, який залишався під землею більше 40 годин, піддався отруєння чадним газом . Крім пошкоджень серця і печінки, у нього почалося крововилив, а також набряк мозку. В ході лікування, крім іншого, йому давали великі дози риб’ячого жиру, щоб зменшити запалення, що почалося у нього внаслідок кисневої недостатності, а також щоб стимулювати зростання нових нервових клітин.

Частково завдяки такому лікуванню цей шахтар зміг виписатися з лікарні через 4 місяці. І це було справжнім дивом! Риб’ячий жир в даний час активно досліджується з метою використання його в якості додаткового засоби лікування людей, хворих на шизофренію і депресію.

І хоча дослідження корисних властивостей риб’ячого жиру все ще тривають, його потенціал щодо поліпшення діяльності мозку і по можливому запобіганню деяких видів психічних порушень є ще однією причиною, якою в будь-яку здорову дієту слід включати високоякісний риб’ячий жир.

Допомагає знижувати артеріальний тиск

Велике значення має властивість риб’ячого жиру знижувати артеріальний тиск. Особливо це важливо для тих, у кого є спадкова схильність до гіпертензії або у кого в родині траплялися серцеві напади. У таких випадках варто прийняти всі можливі заходи, щоб утримати тиск у нормі і все своє життя залишатися активним, енергійним, сильним і здоровим. Але яким чином риб’ячий жир допомагає підтримувати нормальний артеріальний тиск?

Перш за все, слід сказати про те, чому високий тиск так небезпечно для здоров’я. Однією з причин підвищеного артеріального тиску є звуження артерій, якими кров тече по тілу. Якщо артерії занадто вузькі, серцю доводиться працювати в більш інтенсивному режимі, щоб кров продовжувала текти по артеріях. У результаті посилюється тиск на стінки артерій. У підсумку, серцевий м’яз втомлюється від напруженої роботи, а підвищений тиск усередині артерій може викликати їх пошкодження.

Риб’ячий жир містить докозагексаєнова кислота (ДГК) і ейкозапентаєнової кислоти (ЕПК), які є омега-3 жирними кислотами, і тому він знижує рівень тригліцеридів у крові. Тригліцериди — це прості жири. При надлишку цих жирів може відбутися закупорювання кровоносних судин, і в результаті звуження артерій. Все це збільшує розвитку гіпертензії.

Також риб’ячий жир допомагає збільшити вміст в крові ліпопротеїнів високої щільності, так званого «хорошого холестерину». Вважається, що цей вид холестерину сприяє очищенню артерій від «поганого холестерину», виводячи його назад в печінку, де він виводиться з організму або використовується повторно в більш прийнятній формі.

Крім того, корисні властивості риб’ячого жиру проявляються ще яскравіше, коли він працює в парі з програмою регулярних фізичних вправ. Було доведено, що ці дві складові збільшують гнучкість артерій. Жорсткі артерії теж змушують серце працювати більш напружено, але через гнучкі артерії кров тече більш вільно.

Американська асоціація кардіологів рекомендує приймати 2-4 г омега-3 жирних кислот щодня, порадившись при цьому з лікарем. Ця рекомендація підходить тим, хто хоче знизити вміст в крові тригліцеридів, а також тим, хто хоче впоратися з проблемою підвищеного тиску природним шляхом.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.