Корисні властивості квасолі

Поговоримо сьогодні про квасолі та її корисні властивості. Адже відомо, що квасоля використовується не тільки в кулінарії, але і в народній медицині. А це — великий показник того, що вона містить в собі мікроелементи, які дуже корисні для людського організму і навіть володіють якимись цілющими властивостями. Тому, корисні властивості квасолі очевидні. Але, щоб більш детально про них дізнатися, давайте зупинимося на кожному з найпоширеніших в кулінарії видах квасолі, більш докладно.

Стручкова квасоля: корисні властивості і харчова цінність

Такий вид квасолі — справжнє джерело вітамінів. У стручкової квасолі у великій кількості міститься вітаміни А, С, Е і В, а також такі корисні для організму мікроелементи. Такі, як:

 • Залізо;
 • Хром;
 • Магній;
 • Фолієва кислота;
 • Кальцій.
 • Така квасоля, як рослина, унікальне тим, що практично не вбирає в себе різні токсичні речовини з навколишнього її середовища під час произростания. Завдяки вітамінам групи С, А та Е, стручкова квасоля здатна допомогти привести в норму гормональний фон людини. Тому, її рекомендується вживати в їжу вагітним жінкам і підліткам. Стручкова квасоля — дієтичний продукт, який можна сміливо вживати «сидячи» на дієтах, так як у такій квасолі міститься мало калорій.

  Стручкова квасоля здатна поліпшити функцію багатьох органів людини. Серед них: печінка, шлунок, серце, судини і нервова система в цілому. Дуже корисною стручкова квасоля виявляється для людей, які страждають від цукрового діабету. У стручках квасолі міститься аргінін — інсуліноподібну речовина, яка допоможе нормалізувати рівень цукру в крові. У стручкової квасолі також міститься крохмаль і білок, які необхідні нашому організму.

  Червона квасоля: корисні властивості і хімічний склад

  Червона квасоля дуже багата на вітаміни групи В. Особливо це стосується вітаміну В6, який дуже необхідний нам для міцної імунної системи, для красивої шкіри і для нормального функціонування нервових клітин.

  Всесвітня Організація Охорони здоров’я радить щодня приймати продукти багаті на клітковину, щоб її було близько 20-40г в день. У ста грамах червоної квасолі міститься близько 25г клітковини, так що вона дуже корисна. Адже клітковина захищає нас від пухлин, нормалізує рівень цукру в крові і допомагає вивести з організму шкідливі токсини. До всього іншого, в червоної квасолі міститься крохмаль, вуглеводи і білки, які дуже легко засвоюються організмом, а це дуже важливо.

  Також, червона квасоля багата на каротин, різного роду кислоти, мідь, залізо, цинк, сірку та інші мікроелементи. Така квасоля володіє сечогінним засобом. Вона активно вживається людьми, які бажають налагодити функцію сечового міхура, нирок, печінки. Червона квасоля допоможе впоратися з проблемами шлунково-кишкового тракту, а також деякими проблемами, пов’язаними із серцевою недостатністю.

  Біла квасоля: корисні властивості і норма вживання

  Багато лікарів, для підтримки здоров’я, радять вживати три склянки білої квасолі в тиждень. І не даремно, адже вона володіє багатьма корисними властивостями. Така квасоля дуже багата білком, який, як у випадку і з червоною квасолею, дуже легко засвоюється нашим організмом. У цьому білку міститься достатня кількість, для нормальної життєдіяльності, амінокислот. Серед них:

 • Тирозин;
 • Лізин;
 • Аргінін;
 • Триптофан;
 • Метіонін.
 • Всі ці амінокислоти життєво необхідні кожній людині. У білій квасолі, до того ж, міститься велика кількість різних вітамінів, мінералів і клітковини. Особливо багато в квасолі таких мікроелементів, як мідь і цинк. За їх змістом вона займає перші місця серед більшості продуктів, які ми вживаємо в їжу.

  Вживати білу квасолю рекомендується при шлунково-кишкових розладах, проблеми з серцем, ревматизмі, шкірних захворюваннях і захворюваннях бронхів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.