Корисні властивості фейхоа: виправдані очікування

В даний час відомо безліч прикладів зникнення і появи цілих видів рослин. Природні умови стають іншими, а разом з ними змінюється і флора. Деякі квіти, чагарники, дерева стають принципово відрізняються від своїх попередників, також змінюються і їстівні рослини, в основному, фрукти та ягоди. Еволюційний процес у рамках сторіч непомітний, але все ж, поява нових рослин чи суттєві зміни в існуючих можна помітити. Однак фрукти та ягоди об’єднує, те, що впродовж тисячоліть вони залишалися практично незмінними і дуже корисними для людини. Корисні властивості фейхоа широко відомі вже багато століть, а з дев’ятнадцятого століття ягода отримала розповсюдження по всьому світу.

Дивовижна ягода

Виростає на деревах або чагарниках в субтропічних областях Південної Америки, Африки. Останнім часом ягоду вирощують навіть у теплицях і не тільки в субтропіках. За виглядом та розмірами її можна порівняти з ківі або маленькою картоплею. Колір зазвичай зелений, шкірка трохи жорстка, спіла ягода всередині має желеподібну консистенцію, що має приємний аромат, схожий на полуницю або ківі. Смак нагадує ананас, але більш кислий. За своїм складом відноситься до найбільш мінералізовані та вітамінізованим плодам, причому містить багато клітковини, йоду і пектину, вітаміну С, антиоксидантів, таніну, катехина, кальцію і багато мінеральних речовин, що сприяють легкому засвоєнню всіх компонентів. Так що ягоду можна назвати справжнім вітамінно-мінеральним комплексом.

Основні властивості фейхоа

 • Профілактичні. Йод, пектин, тіамін (вітамін В1), кальцій, антиоксиданти і вітамін С чудово знижують артеріальний тиск, зміцнюють серцево-судинну та нервову системи, кістки, м’язи, ефективно очищають організм від шлаків і токсинів, підвищують імунітет, сприяють омолодженню.
 • Фармакологічні. Виробництво лікувальних харчових добавок і вітамінів. Перш за все, з ягід отримують «легкий» йод, дія якого на гормональний фон стабілізує стан всього організму. Дуже ефективно впливає на мозкову активність. Пектин очищує кишечник, володіючи хорошою абсорбцією, а спільно з тіаміном і антиоксидантами регулює обмін речовин, істотно покращує роботу органів травлення і нирок. Вітамін В1 застосовують при лікуванні ендокринної системи та цукрового діабету. Кальцій широко застосовують при захворюваннях опорно-рухового апарату. Вітамін С, танін і котехін застосовують при лікуванні серця і судин.
 • Технологічні. Пектин застосовують при консервації продуктів. При цьому можна виключити ненатуральні консерванти, а в процесі консервування температурні режими стають більш лояльними, що сприяє збереженню вітамінів в консервіруемих продуктах. Іноді в консерви додають тіамін, сприяючий більш легкому засвоєнню продуктів.
 • Косметичні. Їх шкірки фейхоа отримують антиоксиданти і ензими, які широко використовують при виробництві омолоджуючих кремів і масок. Пектин і вітамін С використовують при виробництві живильних кремів, лосьйонів і косметичного молочка.
 • Смакові. Наявність смаку субтропічної свіжості з полунично-ананасовим ароматом робить можливим приготування з фейхоа відмінних соків, мусів і коктейлів. Ягоду застосовують також для приготування фруктових салатів. Дуже відома унікальна суміш м’якоті фейхоа, волоського горіха, меду та лимонника, яку застосовують навіть при підготовці космонавтів.
 • Властивості ягоди фейхоа ще досліджуються, оскільки багато цікавих таємниць зберігають у собі ензими та антиоксиданти. Так що не за горами нові відкриття про цілющий вплив цього дивно плода на організм людини.

  Неллі Рябініна

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.