Корисні солодощі: рекомендації по догляду за зубами

загрузка...

Ведмедики Гаммі родом з Німеччини. Ганс Ригель, кондитер з Бонна, створив їх у 1922 році. Висота цукерки — близько 2 см (такою вона залишилася і зараз); колір класичних ведмедиків Гаммі — зелений, червоний, помаранчевий і жовтий. Спочатку Ганс Ригель назвав їх танцюючими ведмедями, а компанію, яка займалася їх виробництвом — Haribo, акронім для Hans Riegel Bonn. Ведмедики Гаммі стали популярні вже до кінця першого року свого існування.

Сьогодні ведмедиків Гаммі виробляє безліч компаній в усьому світі.

Рецепт

У традиційний рецепт ведмедиків Гаммі входять цукор, сироп глюкози, желатин, лимонна кислота, крохмаль, смакові і ароматичні добавки. Зараз, однак, існує безліч різних рецептів із смаками, відмінними від традиційних.

Під час виробництва ведмедиків Гаммі гарячу суміш інгредієнтів заливають у форми і залишають остигати. Коли суміш твердне, готових ведмедиків дістають з форм і упаковують. Це звучить досить просто, хоча насправді в ході виробництва продуктів харчування, зрозуміло, потрібно дотримуватися безліч правил, що стосуються різних аспектів майбутнього продукту.

Оригінальний дизайн для кожного виду цукерок (сьогодні це не тільки ведмеді, але й, наприклад, черв’яки) художники створюють гіпсу, а потім форми для виготовлення цукерок роблять спеціальні машини.

Сировиною для желатину, який традиційно використовується при виготовленні ведмедиків Гаммі, є свинячі шкури або шкіри великої рогатої худоби. Через це ведмедики Гаммі непридатні для вживання вегетаріанцями і людьми, які слідують харчовим заборонам, продиктованим релігійними переконаннями. Сьогодні у Haribo є кілька заводів, де виробляють ведмедиків Гаммі з пектином або крохмалем замість желатину.

До недавнього часу ведмедики Гаммі вважалися джерелом великої кількості «порожніх калорій», а також продуктом, дуже шкідливим для зубів. Сьогодні виробники нерідко додають у них вітамін С і навіть комплекси вітамінів. Більш того, виробник з Каліфорнії розпочав виготовляти ведмедиків Гаммі з ксилітом замість цукру. Передбачається, що вони навіть корисні для зубів, однак поки вони не надійшли в відкриту в продаж. Ведмедики Гаммі з додаванням ксиліту виробляються спеціально для клінічних випробувань, про результати яких ще невідомо.

Найбільші у світі ведмеді Гаммі були продані в 2009 році. При вазі 2,3 кг і зростанні трохи більше 24 см вони вміщували 12600 калорій (цукерка розміром в 1400 разів більше звичайного ведмедики Гаммі і кількість калорій в п’ять разів перевищує рекомендовану добову норму).

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.