Корисні ігри для дітей — стійкі олов’яні солдатики

В черговий раз наближаються Новорічні свята і довгоочікувані для дітей дні канікул. Час, який батьки зможуть посвітити своїм дітям. Але як провести його з користю? Як порадувати свою дитину? Як вберегти його від перевтоми? І що робити, якщо дитина залишилася сама в компанії дорослих, як же його розважити?

Подбати про батьків і їх чад завжди невпинно поспішають педагоги-психологи! І почати день Вашого малюка вони радять з «Бебі-Йоги» — ігрового симбіозу ранкової зарядки та гімнастики.

Запропонуйте своїй дитині з ранку «привітати Сонце». Включіть легку, приємну музику. Ляжте разом з малюком на підлогу. Прийміть розслаблену позу, закрийте очі. Попросіть Вашу дитину уявити небо з білими хмарами і яскравим, гріючим сонечком. Тепер встаньте на коліна і запропонуйте своєму малюку «привітатися з Сонечком». Вдих — підняти ручки вгору, потягнутися; видих — опустити ручки, розслабитися. Потім до вправи на вдиху додайте почергове відведення ніжки назад; на видиху — повернення ніжки у вихідне положення. Тепер ляжте на животик. На вдиху по черзі згинайте одну ніжку в коліні і підтягуйте її під себе; на видиху — повертайте ніжку назад, одночасно встаючи на карачки, піднімаючи голівку вгору і прогинаючи спинку. У наступній вправі сядьте на підлогу, схрестивши ніжки, розправте плечі, випряміть спину, трохи підніміть вгору голiвку, покладіть ручки на коліна, долонями вгору, закрийте очі і попросіть Вашого малюка уявити, що він — квітка лотоса, білий, красивий, гріється на сонечку . Потім нехай Ваша дитина «стане» деревцем і почне «рости» до сонечка, для цього ляжте з ним на спинку, упріть ручки в боки і тягніть ніжки вгору, встаючи на лопатки. Тепер малюк «перетворитися» в місток: ляжте на спинку, зігніть ручки в ліктях, упріть їх долоньками за плічками, зігніть ніжки в коленочкі, підтягніть ступні до ягодичках і випряміть одночасно ручки і ніжки і прогніть спинку. У наступній вправі Ваша дитина «обернеться» пташкою: встаньте на ніжки, трохи зігніть їх в колінах, розведіть ручки-крила в сторони, напружте спинку, витягніть шийку; на зітханні випрямляйте ніжки, попускає крильця вниз, тягніть спинку вгору; на видиху — знову присядьте і підійміть крильця вгору. Підсильте ефект — нехай Ваша «пташка» летить до сонечка, для цього підстрибуючи і активно махаючи крильцями. І на завершення комплексу посміхніться сонечку і один одному — Ви і Ваш малюк заряджені гарним настроєм і повні сил на весь день!

Природно, що Новорічні свята для дитини особливе казково-урочисте час — час подарунків, радості, розваг та прогулянок з батьками. Але цей же самий час, не порушуючи атмосфери свята, Ви можете по засобам ігор подбати і про психіку свого малюка: навчити його допомагати самому собі і зняти, накопичене психоемоційне напруження.

Якщо раптом Ви відчули, що Ваша дитина затурбувався, запропонуйте йому «взяти себе в руки» та показати який він сильний: обхопити долонями ліктики і сильно притиснути руки до грудей. Зауважте вголос, що це поза витриманого людини.

Якщо малюк демонструє нерішучість — покажіть йому позу впевненої в собі людини, «врости в землю». Для цього йому необхідно міцно-міцно упертися ніжками в підлогу, стиснути кулачки, зчепити зубки. У цей момент Ви говорите своїй дитині, що він — могутнє дерево з міцним корінням, якому не страшні ніякі вітри.

Якщо Вашому малюкові не вистачає рішучості — «перетворите» його в лева. Нехай Ваша дитина зобразить лева: його руху, грізний рик; а Ви в цей час говорите: «Ти — лев! Ти — цар звірів! Ти — сильний! Ти — спритний, вправний! У тебе все вийде, тому що в тобі сила лева! ».

Якщо малюк сильно перезбуджена — пограйте з ним в «стійкого олов’яного солдатика», для цього нехай дитина стане на одну ногу, другу підніме і зігне в коліно, руки розпрямить «по швах» і замре. У цей момент Ви вимовляєте: «Ти — стійкий олов’яний солдатик! ти стоїш на посту. Ти несеш свою службу. Подивися у коло: що не в порядку в твоєму королівстві (допоможіть дитині помітити, наприклад, розкидані іграшки)? Виправ це! ».

Зняти напругу маляті допоможе приготування «торта». Ви — кухар. Покладіть свою дитину на килимок, скажіть: «Зараз я буду робити з тебе торт! Для цього мені знадобитися: борошно, цукор, молоко, масло яйця … Спочатку ми будемо місити тісто: сиплемо борошно («посипаємо» тіло малюка, злегка пощипуючи і масажуючи його), ллємо молоко («розливаємо» — погладжуємо тільце), додамо трохи солі (ніжно торкаємося до голові, ручкам і ніжкам малюка), (аналогічним способом «додаємо» залишилися інгредієнти, «замішуємо тісто», ретельно масажуючи тільце дитини). Тепер ми будемо випікати торт, для цього поставимо тісто в духовку, де тесту буде тепло, затишно і воно почне рости, насичуватися повітрям (дитина повинна прийняти зручне, розслаблене положення і рівно, спокійно дихати пару хвилин). Торт готовий! Треба прикрасити його кремовими квітами тут, тут і тут (імпровізуємо місце, куди ми кладемо квітка і лоскочучи малюка в цьому місці). Який чудовий вийшов торт (взяти малюка на руки)! Який він гарний і смачний (поцілувати дитину)! А хто подякує кухаря (нехай і малюк у відповідь поцілує Вас)?! ».

Випустити зайву енергію дитині допоможуть рухово-активні ігри. Увімкніть ритмічну музику і придумайте зі своїм малюком танець: покажіть небудь рух і попросити його повторити, потім запропонуйте своїй дитині аналогічну дію, і вже самі скопіюйте його рух.

Ці нехитрі поради допоможуть Вам перетворити Новорічні свята свого малюка в незабутні, найщасливіші дні. Крім того, Ви навчитеся краще відчувати свою дитину, проникніться його проблемами, бажаннями і потребами. Підкажіть малюкові, як допомогти самому собі в емоційно важких для нього ситуаціях — відкриєте для нього важку часом науку саморегуляції. Звільніть свою дитину від психоемоційного напруження. І найголовніше — станете ближче один до одного!

Монастирська Ольга

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.