Коричневі виділення при вагітності: терміново до лікаря!

Вагітність — це дуже відповідальний і хвилюючий період у житті жінки. Будь-яке відхилення або нездужання в цей період сприймається вагітної як катастрофа. Найчастішим патологічним ознакою під час вагітності є поява коричневих виділень. Причини, що обумовлюють появу коричневих виділень під час вагітності, різноманітні і численні. Такі виділення можуть з’явитися в будь-якому терміні вагітності і вимагають лікарського спостереження та лікування. Тому при появі настільки тривожного сигналу слід негайно звернутися до лікаря.

Загроза переривання вагітності

Загроза переривання вагітності може виникнути в будь-якому терміні, але часто проявляється в першому триместрі вагітності. Причини, що призводять до загрози переривання різних (вплив радіації, хімічних речовин, алкоголю чи куріння, генетичні відхилення ембріона, гормональні порушення, неспроможність шийки матки та інше). Проявляється загроза переривання виникненням мажуть коричневих або червоних кров’яних виділень, ниючі болями внизу живота і попереку. Можливі диспепсичні порушення: відсутність апетиту, нудота і блювота, діарея. При відсутності лікування загроза переривання вагітності переходить у стадію аборту в ходу, при цьому болі в животі стають переймоподібними, а кровотеча посилюється. У цьому випадку зберегти вагітність неможливо і проводять вискоблювання порожнини матки. Лікування загрози переривання вагітності полягає в призначенні зберігає терапії (спазмолітики, гемостатики, гормональні препарати).

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність є однією з найнебезпечніших патологій. Прогноз при позаматкової вагітності несприятливий. До причин виникнення позаматкової вагітності належать: хронічні запальні захворювання матки і придатків, гормональні порушення, інфантилізм статевих органів, міома матки і ендометріоз, внутрішньоматкова спіраль, вади розвитку статевих органів (внутрішньоматкова перегородка, дворога матка і інше). Найчастіше зустрічається трубна позаматкова вагітність, коли плодове яйце імплантувати в трубі. У разі трубного аборту, при спробі труби виштовхнути плодове яйце з її порожнини, виникають сильні болі внизу живота, з правого або лівого боку. Болі можуть віддавати в нижню кінцівку, в задній прохід, в підребер’ї або надключичні область. Напад триває кілька хвилин. Після нападу з’являються коричневі мажучі виділення (результат відторгнення децидуальної оболонки). Діагноз: позаматкова вагітність вимагає екстреного оперативного втручання.

Передлежання плаценти

Передлежання плаценти визначається в більш пізніх термінах вагітності (після 20 тижнів). Сприятливими факторами передлежання плаценти є: аномалії розвитку матки, післяопераційні рубці на матці, хронічний ендометрит, міома матки і ендометріоз, часті аборти і діагностичні вискоблювання. Передлежання плаценти проявляється кров’яними виділеннями (від мажуть коричневих до рясних). Кровотеча при передлежанні плаценти може виникнути раптово, без видимих причин. Болі при кровотечі відсутні. Поява кров’янистих виділень при передлежанні плаценти вимагає негайної госпіталізації для зупинки кровотечі і рішення про подальше пролонгировании вагітності. Нерідко кровотеча настільки інтенсивно, що вимагає гемотрансфузії.

Відшарування плаценти

Відшарування плаценти частіше розвивається в третьому триместрі вагітності. Причини, що викликають відшарування плаценти: гіпертонічна хвороба, гестоз, багатоводдя, багатоплідність, травма живота (удар або падіння) та інші. Ступінь тяжкості відшарування плаценти не залежить від вираженості зовнішньої кровотечі. Можлива поява мажуть кров’янистих виділень на тлі відшарування більш ніж на 2/3. Крім кров’яних виділень вагітну турбує біль у животі. Біль може бути як ниючого, так і сильного, схваткообразного характеру. Стан плоду погіршується, розвивається гостра внутрішньоутробна гіпоксія. Можлива загибель плода. Відшарування плаценти вимагає екстреної операції «кесарів розтин».

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.