Коричневі виділення перед місячними — сигнал про збій в організмі

загрузка...

Так задумано природою, що у жінок у піхві постійно утворюється секрет, або просто кажучи, виділення. У здорової представниці жіночої статі вагінальні білі характеризуються як слизові, прозорі виділення без неприємного запаху. На протязі всього менструального циклу піхвові виділення змінюють свій характер. Так, наприклад, під час овуляції виділення стають густими і нагадують яєчний білок. Але в деяких випадках з’являються коричневі виділення зі статевих шляхів напередодні менструації. Як правило, така «мазанина» перед місячними свідчить про якусь патології і вимагає звернення до лікаря.

Причини

До основних причин «мазні» перед менструацією відносяться:

 • ендометріоз матки (аденоміоз);
 • ендометріоз шийки матки;
 • хронічний ендометрит;
 • гормональна контрацепція;
 • гіперплазія або поліпи ендометрію.
 • Ендометріоз матки

  Найпоширеніша причина коричневих виділень перед місячними є ендометріоз матки. Крім фарбує виділень пацієнтки скаржаться на біль ниючого характеру внизу живота. Інтенсивність болю залежить від ступеня поширення патологічного процесу. Біль, як правило, посилюється перед і під час менструації. При гінекологічному огляді в передменструальному періоді визначається резкоболезненная, куляста і нерухома матка, яка відхилена дозаду (наслідок спайкового процесу). До УЗД-ознаками аденоміозу відносяться: пористу будову міометрія, в якому виявляються мелкокістозние освіти, нерідко в стінці матки визначаються вузли неоднорідного будови.

  Ендометріоз шийки матки

  Ендометріоз шийки матки зустрічається досить часто, особливо останнім часом. Ймовірно, це пов’язано з широким застосуванням діатермокоагуляції (припікання) ерозій шийки матки. Після припікання на ділянці опіку імплантуються частинки ендометрія, що відриваються під час менструацій. Крім того, шєєчний ендометріоз може виникнути на грунті травм після абортів, патологічних пологів або діагностичного вискоблювання.

  Візуально на піхвової частини шийки матки визначаються невеликі осередки у вигляді вузликів (два-п’ять мм в діаметрі), які мають червонуватий колір і виділяються на блідо-рожевій слизовій оболонці шийки матки. У лютеїнову фазу циклу, особливо напередодні менструації, ендометріоїдні вогнища набувають синьо-багрову забарвлення, а розмір їх дещо збільшується. Діагноз підтверджується кольпоскопією.

  Хронічний ендометрит

  Як правило, хронічний ендометрит є наслідком недолікованого гострого післяпологового чи послеабортной ендометриту. Нерідко хронічний ендометрит розвивається в результаті частих діагностичних вискоблювання з приводу маткових кровотеч. Зазвичай процес протікає приховано. Основною ознакою захворювання є маткові кровотечі. Внаслідок неповноцінності ендометрію порушується процес десквамації (відторгнення) функціонального шару під час менструації, що є причиною коричневих виділень перед місячними. За зовнішнім виглядом виділення виглядають як «м’ясні помиї» з неприємним запахом. На протязі всього менструального циклу піхвові виділення виглядають як серозні або серозно-гнійні. Також, хворі скаржаться на постійні ниючі болі внизу живота, при піхвовому огляді визначається декілька збільшена і ущільнена матка.

  Гіперплазія і поліпи ендометрія

  Клінічна картина гіперплазії або поліпів ендометрію відрізняється різноманітністю і залежить від віку жінки, гормональної функції яєчників, наявністю супутньої патології. Найчастішим і практично постійною ознакою захворювання є порушення менструального циклу. Крім передменструальних фарбує виділень спостерігається «мазанина» в середині циклу. Діагноз підтверджується даними УЗД, гістероскопії і гістерографіі.

  Гормональна контрацепція

  На фоні прийому оральних комбінованих контрацептивів в перші три місяці можуть спостерігатися коричневі виділення перед менструацією. Також «мазанина» буває на тлі внутрішньоматкових спіралей з вмістом гормонів («Мірена») і пролонгованих контрацептивів прогестагенів (депо-провера).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.