Корекція ваги хірургічними методами: схуднення зі скальпелем

Хірургічні методи корекції ваги в переважній більшості є не стільки косметичними, скільки лікувальними. А проводиться таке лікування тільки хворим з тяжкими видами ожиріння, коли всі можливі способи нехірургічного лікування вже не допомагають.

Що таке хірургічні методи корекції ваги

Хірургічні методи корекції ваги увазі операції на шлунково-кишковому тракті, які призводять до зниження обсягу споживаної їжі або до зниження її всмоктування в кишечнику. Іноді наслідком операції є і те, і інше.

Ліпосакція не відноситься до методів корекції ваги — це метод корекції контурів фігури і для зниження ваги в хороших клініках він не застосовується. Хоча деякі клініки рекламують його як метод зниження ваги (що говорить про їх недостатньому професіоналізмі).

До хірургічних методів зниження ваги ставляться:

 • введення інтрагастрального балона;
 • бандажування шлунка;
 • шунтуючі операції.
 • Операції хірургічної корекції ваги проводяться тільки хворим з ожирінням, коли зайва маса тіла становить не менше тридцяти кілограмів. Метою таких операцій є значне зниження маси тіла, поліпшення якості життя, попередження загрози передчасної смерті.

  Операції хірургічної корекції ваги протипоказані:

 • при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки;
 • при вагітності;
 • при різних видах хімічної залежності (алкоголізму, наркоманії, токсикоманії) та важких психічних захворюваннях;
 • при злоякісних пухлинах;
 • при важких захворюваннях внутрішніх органів з порушенням їх функції.
 • Введення інтрагастрального балона

  інтрагастрального балон вводиться в порожнину шлунка з метою зменшення його обсягу. Сам балон являє собою силіконовий балон, абсолютно нейтральний по відношенню до тканин людини. Об’єм балона дорівнює чотирьомстам — семистам мілілітрам, заповнюється він звичайним підфарбованим фізрозчином. Введення балона не вимагає операції, це робиться в амбулаторних умовах за допомогою спеціальної оптичної апаратури — гастроскопа.

  Балон встановлюється строком на кілька місяців. За цей час пацієнт звикає до прийому невеликої кількості їжі, яка викликає у нього почуття ситості, так як балон постійно дратуючи рецептори шлунка, впливає тим самим на центр насичення, розташований в головному мозку.

  Видалення балона проводиться під наркозом через кілька місяців. Після невеликої перерви, якщо вага знову починає наростати, балон можна встановити знову і робити це стільки разів, скільки буде потрібно. Метод безпечний і нешкідливий. Іноді балон усередині шлунка лопається і виводиться самостійно природним шляхом. При цьому сеча забарвлює в колір, в який був пофарбований фізрозчин.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.