Корекція носа: вам з горбинкою або римський?

Корекція форми і величини носа — це досить часта пластична операція. Вона потрібна в тому випадку, коли ніс має неправильну форму або занадто великий. Іноді жінки вимагають зробити ніс як у тієї чи іншої знаменитості і тоді завданням пластичного хірурга є пояснення жінці, що такий ніс порушить загальну гармонію її обличчя, — пластичний хірург повинен бути ще й художником.

У якому випадку корекція носа необхідна і кому вона протипоказана

Корекція носа називається ринопластикою. Це операція, яка вимагає ретельного попереднього комп’ютерного моделювання: пацієнту вибирається форма і розмір носа, який не буде виглядати на обличчі як щось чужорідне. Ідеально, якщо форму носа можна тільки злегка підправити, не руйнуючий природної гармонії рис. Якщо пацієнтка наполягає на своїй версії операції, а пластичний хірург бачить, що це не виглядатиме естетично на її обличчі, то він повинен переконати жінку або просто відмовитися від операції.

Корекція носа показана при сильно потовщеному кінчику носа, седловидной формі носа, широких або занадто вирізаних ніздрях, довгому носі, носе з сильною некрасивою горбинкою, при зміні форми носа після травми або опіку, при порушенні носового дихання через викривлення носової перегородки . Операцію можна робити в будь-якому віці, але краще її робити після двадцяти років, коли вже сформувалися всі тканини.

Протипоказана корекція носа при його нормальній формі і величині: іноді пацієнтку, яка хоче зробити ніс «як у …» доводиться направляти до психотерапевта для корекції розладів особистості. Не можна робити операцію під час будь-якого гострого захворювання та загострення хронічного захворювання, при зниженому згортанні крові, важких захворюваннях серцево-судинної системи, печінки і нирок з порушенням їх функцій, психічних захворюваннях, в тому числі епілепсії.

Перед операцією корекції носа

Перед операцією корекції носа пацієнт проводить попереднє обстеження з метою виключення протипоказань для операції і загального наркозу. Для цього виявляються і проліковує всі можливі осередки інфекції (каріозні зуби, хронічний тонзиліт, аденоїдит), проводяться лабораторні дослідження, електрокардіограма.

Пацієнту обов’язково пояснюється, що перед операцією не можна приймати лікарські препарати, які могли б знизити згортання крові (наприклад, аспірин та інші препарати групи нестероїдних протизапальних засобів). Знижує імунітет і загоєння тканин куріння, тому пацієнта просять не палити або хоча б палити менше. Не варто вживати перед операцією спиртні напої — це може викликати ускладнення під час наркозу.

Як проводиться операція корекції носа

Операція проводиться під загальним наркозом. Під час операції можна просто змінити форму ніздрів, але можливо, буде потрібно змінити хрящову або кісткову основу носа. У такому разі доступ до внутрішніх тканин носа може бути відкритим або закритим. Яким саме доступом скористатися вирішує хірург з урахуванням особливостей будови носа пацієнта. При відкритому доступі розріз робиться на шкірної частини носової перегородки, шкіра відділяється від хряща і кістки, проводиться необхідна корекція (резекція хряща або кістки), а потім рана зашивається. На перегородці залишиться рубець, який з часом стане майже непомітним.

При закритому доступі розріз проводиться всередині носової порожнини і через цей розріз проводиться резекція хрящі й кістки. Такого розрізу зовні не видно, але провести операцію закритим способом можливо не завжди. Тривалість операції залежить від того, що саме робить хірург для корекції носа. Але в будь-якому випадку її тривалість близько години — двох.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.