Корекція кривих ніг — виправити або залишити як є?

Криві ноги — достатньо серйозний дефект зовнішності, якими б причинами він не був обумовлений. Кривизна ніг — комплексне поняття, що позначає ряд дефектів, що характеризують відхилення форми ніг від нормальної. При цьому кривизна ніг може бути викликана як ненормальним розподілом м’яких тканин (наприклад, жирової тканини), так і деформацією окремих кісток нижніх кінцівок. Методи усунення кривизни ніг різні залежно від характеру і походження кривизни. Так, наприклад, у випадку з так званої помилкової кривизною ніг, тобто кривизною, викликаної розподілом м’яких тканин, може застосовуватися метод ліполіфтінга, а от при деформації кісток, що викликала кривизну ніг, необхідно хірургічне втручання — остеотомія, операція на кістки.

Виправлення помилкової кривизни ніг

Основний метод корекції кривих ніг у тих випадках, коли сильно виражена кривизна нижніх кінцівок обумовлена специфічним розподілом м’яких тканин — це процедура ліполіфтінга. В основі такої процедури лежить принцип переміщення, перерозподілу жирових тканин для створення природної форми кінцівки. Процедура ліполіфтінга передбачає виконання невеликого проколу на шкірі, через який методом аспірації здійснюється забір необхідної кількості жирової тканини. Очищена жирова тканина вводиться спеціальним шприцом в зони, яка підлягає корекції. У такого методу корекції кривих ніг дуже багато переваг: крім порівняно високої ефективності, ліполіфтінг передбачає мінімум побічних ефектів, незначний ризик ускладнень, гарантує відсутність алергічної реакції (реакції відторгнення). Для підтримки досягнутого ефекту рекомендуються додаткові, щадні способи незначної корекції форми ніг — наприклад, деякі вправи йоги або їзда на велосипеді.

Хірургічна корекція кривих ніг: остеотомія

Остеотомія — це загальна назва комплексу операцій на кістках, об’єднує які основний принцип: при остеотомії певна кістка, деформація якої викликала кривизну ніг, частково або повністю розсікається, а потім зрощується вже в правильному положенні. Залежно від способу розтину кістки виділяють кілька основних методів хірургічної корекції кривих ніг:

 • Неповна остеотомія: процедура, що передбачає часткове надсеченіе кістки уздовж внутрішньої поверхні з подальшим її зрощенням в правильному положенні. Неповна остеотомія є оптимальним методом корекції кривих ніг у випадку з істинною О-образної кривизною ніг, або так званої варусной деформацією. Для такого виду деформації характерно викривлення кісток, при якому ноги набувають форму літери «О», спостерігається несмиканіе ніг в колінах.
 • Повна остеотомія: процедура, що передбачає повне розсічення кістки. Завдяки специфіці процедури при повній остеотомії хірург має можливість коригувати розташування частин кістки відносно один одного. Період зрощування кістки в порівнянні з неповною остеотомії збільшується на два-три тижні, а остаточно нормальна структура кістки відновлюється через кілька років.
 • Корекція кривих ніг з одночасним подовженням

  Хірургічні методи усунення помилкової або істинної кривизни ніг гарні ще й тим, що, за умови високої ефективності, вони дозволяють не тільки усунути деформацію кістки, що викликала викривлення форми ніг, але одночасно і подовжити ноги — тобто, в остаточному підсумку, збільшити зростання за рахунок подовження гомілок хірургічним шляхом. Такий метод хірургічної корекції кривих ніг припускає повне розсічення двох гомілкових кісток: малогомілкової і великогомілкової, після чого за допомогою спеціального апарату гомілку поступово розтягується в місці розтину кістки з дуже малою швидкістю (швидкість розтягування становить в середньому не більше одного міліметра в добу). Після завершення процесу розтягування спеціальний апарат фіксує кістки нижніх кінцівок, стимулюючи природний процес зрощення кісток. Хоча процедура досить складна й тривала, результати її значні: корекція кривизни ніг з одночасним подовженням дозволяє подовжити ноги на п’ять-сім сантиметрів.

  Тетяна Смирнова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.