Корекція грудей у чоловіків: коли жіночність не в ціні

Корекція форми та об’єму грудей — пластична операція, вельми популярна у жінок. Втім, у деяких випадках пластична операція по виправленню грудей актуальна і для чоловіків — вже не за естетичними, а за медичними показаннями. Корекція грудей у чоловіків необхідна при гінекомастії — доброякісному збільшенні грудей у чоловіків, стані, для якого характерні збільшення грудей за рахунок збільшення об’єму жирової тканини.

Гінекомастія як показання до корекції грудей

Сама назва «гінекомастія» в перекладі з латинської означає буквально «жіночна груди». Гінекомастія може бути викликана різними причинами: на збільшення розміру грудей у чоловіків можуть вплинути, в першу чергу, гормональні порушення (зміна балансу чоловічих і жіночих гормонів тестостерону й естрогену в організмі чоловіка), а також тривалий прийом гормональних препаратів, також впливає на рівень гормонів в організмі. Гінекомастія може розвинутися в будь-якому віці — ознаки цього порушення можуть спостерігатися і у підлітків, і у дорослих і навіть людей похилого чоловіків.

Прийнято виділяти два основних різновиди гінекомастії — так звана істинна і помилкова гінекомастія. Для кожного з цих видів захворювання необхідні особливі методи корекції грудей у чоловіків. Істинна гінекомастія — це збільшення об’єму тканини безпосередньо молочної залози за рахунок розростання сполучної тканини. Основна причина такого порушення, що вимагає корекції грудей — порушення гормонального балансу, співвідношення чоловічих і жіночих гормонів в організмі чоловіка. Хибна ж гінекомастія, або так звана псевдогінекомастія — це збільшення об’єму грудей за рахунок розростання жирової тканини, збільшення обсягу жиру в підшкірній клітковині. Незалежно від характеру гінекомастії це порушення завжди є доброякісним, а не злоякісним збільшенням грудей і саме по собі не вимагає негайного хірургічного втручання (найчастіше корекція грудей у чоловіків переслідує естетичні цілі). Тим не менше, відсутність необхідного лікування патологічної гінекомастії в деяких випадках може привести до підвищення ризику розвитку онкологічних захворювань.

Методи корекції грудей у чоловіків

Корекція грудей у чоловіків, пов’язана з гінекомастія, передбачає кілька різних методів. Основні методи хірургічної корекції грудей при гінекомастії — це мастектомія (підшкірна або ендоскопічна) і ліпосакція, тобто безпосереднє видалення жирової тканини (останній метод актуальний тільки в умовах помилкової гінекомастії, тобто збільшення грудей у чоловіків за рахунок розростання жирової клітковини). Корекція грудей у чоловіків дозволяє вирішити кілька проблем одночасно: по-перше, такі методи дозволяють відновити природні контури і об’єм грудей, а, по-друге, знижують ризик онкологічних захворювань, підвищується при гінекомастії. Сама по собі процедура досить проста: корекція грудей у чоловіків припускає виконання невеликого розрізу по контуру ареоли (області шкіри навколо соска), через який видаляється частина розрослася залозистої тканини.

Коли корекція грудей не потрібно

У деяких випадках зміна природного об’єму і форми грудей у чоловіків не вимагає хірургічного втручання. Так, наприклад, не потрібна корекція грудей при вродженій гінекомастії — в цьому випадку освіта ущільнень у грудях у новонароджених викликано присутністю занадто великої кількості жіночого гормону естрогену в організмі немовляти, провокуючого збільшення грудей. Після пологів рівень гормонів в організмі новонародженого нормалізується, і ознаки гінекомастії поступово зникають самостійно.

Крім того, корекція грудей, як правило, не потрібно при появі ознак гінекомастії у хлопчиків в період статевого дозрівання. У таких випадках прийнято говорити про пубертатної гінекомастії — тобто змінах грудях, викликаних порушенням балансу чоловічого і жіночого гормонів тестостерону й естрогену при статевому дозріванні. Після досягнення зрілості баланс гормонів нормалізується, і ознаки гінекомастії зникають, не вимагаючи специфічних методів лікування.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.