Конюшина і його корисні властивості — як уникнути можливих ускладнень

Різні види конюшини виростають майже у всіх регіонах світу, як в жаркому, так і в холодному кліматі. Це невисока рослина з дуже маленькими ароматними квітками, зібраними в густі суцвіття. Коли вони відцвітають, з’являється невеликий стручок, в якому зазвичай міститься кілька насіння.

Конюшина багатий білками, фосфором і кальцієм. Його використовують як корм для худоби, як в свіжому, так і сухому вигляді.

Застосування

Червона конюшина, який найбільш часто використовується в медичних цілях, відбувається з Європи та Азії, але зараз поширений і в Північній Америці. Його традиційно застосовували для лікування кашлю і шкірних захворювань, наприклад, екземи. З сушених стебел, листя і квіток конюшини заварюють чай; крім того, з конюшини говорять екстракт, який можна купити в аптеках.

У народній медицині багатьох європейських та азіатських культур конюшина використовували як засіб для чищення крові, ймовірно, тому що він стимулює сечовиділення і змушує організм виробляти більше слизу. З його допомогою також можна лікувати захворювання, пов’язані з роботою суглобів, інфекції молочної залози, різні порушення, пов’язані з репродуктивною системою жінок. Лікувальні властивості конюшини забезпечують такі корисні речовини, як вітамін С, калій, магній і хром. Крім того, в конюшини містяться фітоестрогени — природні хімічні сполуки, структура яких нагадує структуру естрогену.

Протягом багатьох років червона конюшина використовували в альтернативній медицині для лікування раку. Сучасні фахівці з альтернативних методів лікування рекомендують застосовувати конюшина в якості засобу для профілактики і лікування раку простати і ендометрію. У лабораторних дослідженнях ізофлавони (які належать до групи фітоестрогенів) успішно знищували ракові клітини у піддослідних тварин. Однак, оскільки ці ж речовини мають властивості, схожими на властивості естрогену, червона конюшина може провокувати розвиток гормонозалежного раку у жінок — як правило, рак органів репродуктивної системи. Це основна причина, по якій застосування конюшини в лікуванні раку викликає багато протиріч.

Завдяки фітоестрогенів конюшина є дієвим засобом для лікування симптомів менопаузи. Вчені встановили, що його використання суттєво зменшує частоту та інтенсивність приливів жару.

Науково підтверджено, що конюшина корисний при лікуванні остеопорозу. Вміщені в ньому активні речовини не тільки зупиняють зменшення кісткової маси, але і можуть стимулювати збільшення її щільності.

Крім того, червона конюшина підвищує рівень корисного HDL-холестерину і розріджує кров. Він має захисну і зміцнюючу дію на серцево-судинну та нервову систему, але цей ефект конюшини поки не вивчений до кінця.

Побічні ефекти

Згідно з деякими даними, тварини, що регулярно вживають конюшина, іноді стають безплідними. Вагітним і годуючим жінкам не рекомендується застосовувати конюшина без консультації з лікарем.

Як і будь-який інший продукти, конюшина може викликати у деяких людей алергічну реакцію. Якщо після його застосування у вас з’явилися такі симптоми, як висип, задишка, свербіж або інші незвичайні ознаки, припиніть його використання та зверніться до лікаря.

Конюшина може порушити здатність організму переробляти деякі лікарські препарати. Крім того, оскільки він володіє властивістю розріджувати кров, його одночасне використання з антикоагулянтами може бути небезпечно. Якщо ви проходите медикаментозну терапію, перед вживанням конюшини потрібно обов’язково порадитися з фахівцем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.