Контрацептивний пластир — оберігання для забудькуватих

загрузка...

З кожним роком контрацепція стає більш легкою і ефективною, а значить, число небажаних вагітностей має зменшитися. Але для цього необхідно чітко дотримувати всі вимоги, наприклад, приймати пігулки, про що деякі просто забувають. І тоді на допомогу приходить контрацепція нового покоління — гормональний пластир.

Використання контрацептивного пластиру

Контрацептивний пластир почали використовувати на початку нового тисячоліття. Він зовні являє собою звичайний пластир невеликого розміру (4-5 см) тілесного кольору, який наклеюється на шкіру

Пластир треба наклеювати на чисту шкіру без висипань, родимок і волосся. Найчастіше рекомендується поміщати його на верхню зону сідниць, на живіт або зовнішню область плеча. Якісний контрацептивний пластир клеїться міцно, не відклеюється і навіть здатний витримувати водні процедури, спорт і вологий клімат. Один пластир повинен знаходитися на шкірі не більше одного тижня. Якщо раптом пластир відклеївся, то у жінки є двадцять чотири години, щоб замінити його на новий. Тоді контрацептивний план не буде порушений.

Як діє

Багатьом може здатися ефект такого пластиру чудодійним, так як інші методи контрацепції вимагають прийому таблеток, використання контактних речовин при статевому акті, тоді як пластир — це всього лише шматочок матеріалу, закріплений на шкірі. Але пластир це не звичайний, а гормональний — за рахунок гормонів і забезпечується його контрацептивний ефект.

Протягом тижня, на яку розрахований термін дії, пластир буде випускати в кров 20 мг етинілестрадіолу в день. Цей гормон має протизаплідним ефектом, порівнянним з тим, який використовується в класичних оральні контрацептиви. Також в кровотік запускається доза прогестатіва норелгестроміна. Пластир треба міняти раз на тиждень, дотримуючись один і той же день для зміни, протягом трьох тиждень. На четвертому тижні повинні початися місячні.

Побічні ефекти, запобіжні заходи, протипоказання

В ідеалі контрацептивний пластир повинен призначатися лікарем, як протизаплідні пігулки, тому що тільки він зможе сказати, чи можуть у жінки виникнути ті чи інші побічні явища. Перед тим, як зважитися регулярно використовувати такий пластир, потрібно пройти медичне обстеження, щоб виявити можливі протипоказання і попередити небажані наслідки.

Контрацептивний пластир протипоказаний при підвищеному артеріальному тиску, схильності до онкологічних захворювань грудей або матки, а також при ризику флебіту.

Ефективність контрацептивного пластиру при правильному застосуванні оцінюється, як і при прийомі протизаплідних таблеток, — до 100%.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.