Контрацептиви нового покоління для жінок — максимальна ефективність при мінімальних побічних ефектах

загрузка...

Контрацептиви нового покоління для жінок мають ряд особливостей, які дозволяють рекомендувати їх для попередження небажаної вагітності у жінок різних віків. Підібрати гормональний контрацептив, який найбільше підійде саме даній жінці, допоможе акушер-гінеколог.

Джес — гормональний контрацептив нового покоління для юних дівчат

Джес — це низькодозований гормональний контрацептив з вираженим антимінералокортикоїдними (попереджає утворення набряків) і антиандрогенною (пригнічує дію чоловічих статевих гормонів) дією.

Джес випускається фармацевтичною компанією Шерінг (Німеччина) в таблетках, покритих оболонкою, по двадцять вісім штук в упаковці. У кожній упаковці міститься 24 активних пігулки (у кожній таблетці 20 мкг етинілестрадіолу та 3 мг дроспіренону) і чотири неактивних таблетки (плацебо).

Вхідні до складу активних таблеток препарати є синтетичними аналогами жіночих статевих гормонів. Відносно великі дози гормонів пригнічують овуляцію і сприяють виділенню в’язкого слизу в каналі шийки матки — це забезпечує контрацептивна дія препарату.

Особливістю Джес є наявність у ньому дроспіренону, який на відміну від інших аналогів жіночого статевого гормону прогестерону пригнічує дію жіночих статевих гормонів естрогенів, що попереджає розвиток набряків і збільшенням маси тіла. Крім того, дроспіренон пригнічує дію чоловічих статевих гормонів андрогенів і це попереджає появу вугрового висипу, оволосіння і облисіння за чоловічим типом.

Джес надає прекрасне регулюючий вплив на менструальний цикл, особливо, при наявності передменструального синдрому. Зменшуючи набряклість тканин, він одночасно знімає і болючість. Крім того, він надає позитивний вплив і на психічний стан жінки, знімаючи дратівливість і агресивність.

Позитивний вплив і протягом передменструального синдрому і придушення розвитку вугрової висипки дозволяють рекомендувати цей препарат для гормональної контрацепції у жінок до двадцяти п’яти років. Починати приймати Джес можна тільки після початку першої менструації.

Клайра — гормональний контрацептив нового покоління для дорослих жінок

Клайра є комбінованим чотирьохфазним (в упаковці чотири види таблеток з різним дозуванням гормонів) гормональним контрацептивом. Клайра — це також низькодозований гормональний контрацептив, але приймати його краще після 35 років, так як він містить кілька більшу дозу естрогену, ніж Джес і гестаген (аналог прогестерону), який майже не пригнічує дію естрогенів.

Особливістю клайри є те, що до її складу входить натуральний естроген естрадіолу валерат, який на відміну від входять в інші гормональні контрацептиви синтетичних естрогенів чинить менший негативний вплив на печінку.

Синтетичний аналог прогестерону дієногест володіє помірним антиандрогенною дією, тобто пригнічує дію чоловічих статевих гормонів. Але він практично не пригнічує дії естрогенів, тому може рекомендуватися жінкам від 35 років і до менопаузи, коли починається поступове зниження вироблення естрогену.

Спільна дія входять до клайру гормонів пригнічує секрецію гормонів гіпофіза, під дією яких дозріває яйцеклітина і відбувається овуляція (вихід яйцеклітини з яєчника), а також сприяє секреції в’язкого слизу в каналі шийки матки (перешкоду для проникнення сперматозоїдів) і зміни стану слизової оболонки порожнини матки (перешкода для впровадження в стінку матки зародка).

Таблетки клайри випускаються п’яти видів — темно-жовті, рожеві, блідо-жовті, червоні і білі. Перші чотири кольори є активними, а білі — плацебо. В активних пігулках міститься підлаштовуватися під природний менструальний цикл кількість гормонів, в таблетці плацебо гормонів немає.

Призначають клайру для попередження небажаної вагітності, а також при деяких гінекологічних захворюваннях, особливо, якщо вони супроводжуються міжменструальні кровотечі або тривалими рясними менструаціями.

Клайра має такі ж протипоказання, як і всі інші гормональні контрацептиви. В першу чергу — це підвищене тромбоутворення і всі захворювання, які потенційно можуть викликати цей стан, а також захворювання печінки з порушенням її функції. Є й ряд інших протипоказань, тому перед прийомом клайри жінка обов’язково повинна пройти обстеження.

Джес і клайра — це контрацептиви нового покоління, які мають мінімальні побічні ефекти і призначаються, як правило, жінкам різних віків.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.