Контрацептиви для жінок старше 40 років: небезпека зберігається

Жінки старше 40 років ще деякий час зберігають здатність до зачаття, адже період фертильності у кожній індивідуальний. Але, незважаючи на збережену здатність завагітніти, жінки пізнього репродуктивного віку часто забувають про контрацепцію. Цей сумний факт підтверджує велика кількість абортів у жінок після 40 років. Стає очевидним, що контрацепція в даному віці необхідна. Але постає питання, які контрацептиви підходять для жінок старше 40 років.

Суть контрацепції після 40 років

Контрацепція для жінок старше 40 років сприймає всі методи. Підбір контрацептивів повинен здійснюватися разом з лікарем, який врахує протипоказання до того чи іншого способу оберігання від вагітності. Основні якості, якими повинні володіти контрацептиви для жінок пізнього репродуктивного віку:

 • надійний захист від вагітності;
 • профілактика вікових захворювань (остеопороз, рак яєчника, анемія та інші);
 • лікувальну дію (гіперплазія ендометрію, анемія, передменструальний і клімактеричний синдром).
 • Фізіологічний метод контрацепції

  До фізіологічного методу контрацепції відносяться підрахунок фертильних днів (календарний спосіб, вимірювання базальної температури). Переваги методу: повна відсутність побічних ефектів і підходить всім жінкам. Недоліки методу: не оберігає отттствіе побічних ефектів і підходить всім жінкам. Недоліки методу: не попереджає від инфекц інфекцій, що передаються статевим шляхом, не володіє лікувальними і профілактичними якостями, вимагає постійної уваги і контролю.

  Бар’єрний метод контрацепції

  До цього методу відносяться використання презервативів, діафрагм, шийкових ковпачків і вагінальних губок. Оптимальним варіантом є презервативи. Діафрагми, ковпачки й губки практично не використовуються, оскільки дуже незручні і мають безліч протипоказань: цервіцит, опущення статевих органів, запальні захворювання статевої сфери. Крім того, ковпачки і діафрагми володіють низьким протизаплідним ефектом, незручні в застосуванні і не оберігають від статевих інфекцій. Презервативи в цьому плані краще.

  Хірургічна стерилізація

  Суть методу полягає в накладенні лігатур на маткові труби лапароскопічним доступом. Це незворотній спосіб контрацепції і володіє 100% протизаплідним ефектом. Недоліки хірургічної стерилізації: лапароскопія протипоказана жінкам з ожирінням, гіпертонічною хворобою та цукровим діабетом (високий ризик нагноєння післяопераційної рани). Крім того, стерилізація не захищає від статевих інфекцій, гепатиту та ВІЛ і не володіє лікувальними і профілактичними властивостями.

  Внутрішньоматковий метод контрацепції

  Введення внутрішньоматкової спіралі є ефективним методом контрацепції. Переваги: високий протизаплідний ефект, швидке відновлення репродуктивної функції, немає системного впливу на організм. До недоліків методу відносяться: високий ризик розвитку запальних захворювань органів малого тазу, рясні менструації з розвитком залізодефіцитних анемій. Категорично заборонено введення ВМС жінкам з множинною міомою матки, хворобливими менструаціями, наявність в анамнезі захворювань трофобласта (міхурово занесення, хоріонкарцінома), рак шийки матки та інші. Внутрішньоматковий метод контрацепції не оберігає від статевих інфекцій і не володіє лікувальними і профілактичними якостями.

  Гормональний метод контрацепції

  Гормональні контрацептиви є оптимальним способом запобігання від вагітності у жінок старше 40 років. Вони надійні, запобігають розвитку захворювань, полегшують клімактеричні симптоми і продовжують молодість жінки. Крім того, комбіновані оральні контрацептиви застосовують з метою профілактики остеопорозу. Комбіновані оральні контрацептиви протипоказані при гіпертонічній хворобі, цукровому діабеті і при ожирінні, а також кращим жінкам. У цьому випадку рекомендується прийом таблеток, що містять тільки прогестаген (міні-пілі).

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.