Контрацептиви для родили: якщо народжувати поки рано

загрузка...

Молоді жінки, у тому числі і дівчатка -підлітки, нерідко ведуть активне статеве життя. Оберігання від небажаної вагітності вони, як правило, відсувають на задній план, сподіваючись на авось. Проте всім відомий шкоду абортів, тим більше, якщо вагітність перша. У зв’язку з цим підбір контрацептивів для родили набуває особливого значення.

Методи контрацепції

Існує кілька методів контрацепції, і кожен з них володіє певними перевагами і недоліками. До способів контрацепції відносяться:

 • фізіологічний (календарний, контроль базальної температури);
 • перерваний статевий акт;
 • хімічний;
 • бар’єрний;
 • гормональний;
 • внутрішньоматкова контрацепція;
 • хірургічна стерилізація.
 • Оптимальним варіантом запобігання від вагітності у родили жінок багато лікарів вважають гормональний спосіб, зокрема оральні комбіновані таблетки.

  Комбіновані оральні контрацептиви

  До складу комбінованих оральних контрацептивів (КОК) входять два гормони: естроген і прогестаген. В залежності від вмісту в таблетках гормонів, виділяють монофазні, двох-і трифазні комбіновані оральні контрацептиви.

  Монофазні контрацептиви містять постійну дозу естрогенного і гестагенного компонента в кожній таблетці. До них відносяться: Силест, Логест, Марвелон, Новінет та інші. Двофазні оральні контрацептиви — це препарати, які містять постійну дозу естрогену і мінливу дозу гестагена в залежності від фази менструального циклу (Антеовін). Комбіновані трифазні контрацептиви відрізняються мінливим змістом стероїдів відповідно фазам менструального циклу. (Три-регол, Тріквілар, Трізістон). Для родили жінок вони є найбільш прийнятними.

  Механізм дії оральних контрацептивів

  Механізм дії КОК заснований на блокаді овуляції шляхом надходження ззовні статевих гормонів. Відповідно, яєчники перестають виробляти свої гормони. Крім того, під впливом КОК в ендометрії відбувається регресія функціонального шару, що робить неможливою імплантацію заплідненої яйцеклітини. Крім цього, відзначаються зміни в слизовій оболонці піхви і ущільнення цервікального слизу, що призводить до порушення руху сперматозоїдів, а також викликає зміни в транспорті яйцеклітини. КОК надають і лікувальну дію. При їх застосуванні зменшується крововтрата, відновлюється нерегулярний менструальний цикл, нівелюються симптоми альгоменореї і передменструального синдрому. Зменшення менструальної крововтрати знижує ризик розвитку залізодефіцитної анемії. Гормональні пігулки зменшують частоту виникнення запальних захворювань матки і придатків. Це пов’язано з впливом прогестагену на цервікальний слиз, яка утрудняє проникнення інфекції з піхви. Використання оральних контрацептивів знижує ризик позаматкової вагітності за рахунок придушення овуляції. Також комбіновані оральні контрацептиви знижують частоту раку ендометрія і яєчників. КОК нерідко застосовують для лікування функціональних кіст яєчників. Ще одним позитивним моментом КОК є зниження частоти акне.

  Як приймати оральні контрацептиви

  Гормональні таблетки слід приймати в один і той же час доби (бажано перед сном). Щодня з упаковки приймається тільки одна таблетка. Починати прийом необхідно в перший день менструального циклу. Через 21 день (саме стільки таблеток знаходиться в блістері) настає менструація. Після семиденної перерви потрібно почати прийом таблеток знову. У випадку, якщо жінка забула прийняти таблетку вчасно, її треба випити відразу ж, як тільки згадала, і найближчим три дні використовувати додаткові заходи контрацепції (наприклад, презерватив). При блювоті, діареї послаблюється протизаплідний ефект. У цій ситуації необхідно прийняти другу пігулку.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.